-- הדפסה ---
עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

דבריי בכנס ברומא של האסיפה הפרלמנטרית של נאט"ו למזה"ת

04/12/2017
בר-לב באסיפה הפרלמנטרית של נאט"ו בר-לב באסיפה הפרלמנטרית של נאט"ו

בתגובה לדברי הנציג הבריטי ונציגים ערבים אחרים, בכנס בו אני משתתף ברומא כנציג הכנסת באסיפה הפרלמנטרית של נאט"ו למזה"ת, שטענו כי הכאוס במזה"ת מקורו בסכסוך הישראלי-פלסטיני, אמרתי: או שזו צביעות של הדוברים או שזה חוסר הבנה ובורות שלהם.

הוספתי, למען הסר ספק, כי המגמות המתרחשות כיום במזרח התיכון, לא קשורות לסכסוך הישראלי-פלסטיני, אלא תולדה של מאבק דתי בתוך האיסלאם. הן בעיקר תולדה של שתי תופעות פנימיות בעולם האיסלאמי: האחת - העימות של דאעש הסונית כנגד הסונים המתונים, כמו סעודיה, מצרים וירדן, והשניה - העימות בין השיעים לסונים באיזור.

הקונפליקט הישראלי-פלסטיני אינו קשור לאיום המגיע מהמזרח התיכון על העולם הדמוקרטי.

לעומת זאת, האיום האיראני והנוכחות האיראנית באיזור, אם בתימן או בלבנון עם חיזבאללה, הוא הסיבה העיקרית כיום לחוסר היציבות במזה"ת.

צפו בדבריי בכנס >>

 

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

Latest from חבר הכנסת עמר בר-לב