עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הצע"ח שימוש במידע ושמירת סודיות רפואית בביטוח

מטרת הצעת חוק זו היא להבטיח את שמירת סודיות המידע הרפואי של המבוטח, ולהבטיח שהשימוש במידע הרפואי ייעשה לטובת ביטוחו בלבד בהתאם לצרכי חברת הביטוח. כמו כן, ההצעה קובעת שחברת הביטוח תהא מחויבת להבהיר למבוטח שאינו חייב להסכים לאפשר לחברה להשתמש במידע הרפואי האישי שלו לצרכים שאינם התקשרות עמו בלבד.

חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח), (תיקון – שימוש במידע ושמירת סודיות רפואית) תשע"ח – 2018

חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח), תשמ"א-1981 (להלן – החוק העיקרי), מגדיר את הנהלים על פיהם פועלות חברות הביטוח, בהתאם להנחיות שמוציאה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון לפי סעיף 2(ב) לחוק העיקרי.

ביטוח הוא צורך בסיסי עבור כלל הישראלים, בין אם מדובר בביטוח תאונות בעבודה או בביטוח בעת נסיעה לחו"ל. אדם המבקש לרכוש ביטוח, או אדם המבקש לשנות ביטוח קיים (להלן, המבוטח), נדרש לחתום על טפסים רבים על מנת להיות זכאי להיות מבוטח בחברת ביטוח.

לא פעם נדרש מבוטח על ידי חברת הביטוח לחתום על טופס בו הוא מתיר לחברת הביטוח להשתמש במידע הרפואי הפרטי שלו לצרכיה. מצב זה מאפשר לחברות הביטוח לסחור במידע רפואי אישי רגיש של המבוטחים. המצב בו חברות ביטוח יכולות לסחור במידע אישי רגיש של לקוחותיהן המבוטחים פוגע בזכותם לפרטיות של מבוטחים אלה.

בנוסף לכך, חברות הביטוח מציגות למבוטח את בקשתן לוויתור על סודיות רפואית באופן שלא ברור למבוטח כי הוא אינו מחויב לוותר על סודיותו. מצב זה מביא למצג שווא, בו פער המידע בין המבוטח לחברה פוגע במבוטח ומפקיר את פרטיותו שלא לצורך.

מטרת הצעת חוק זו היא להבטיח את שמירת סודיות המידע הרפואי של המבוטח, ולהבטיח שהשימוש במידע הרפואי ייעשה לטובת ביטוחו בלבד בהתאם לצרכי חברת הביטוח. כמו כן, ההצעה קובעת שחברת הביטוח תהא מחויבת להבהיר למבוטח שאינו חייב להסכים לאפשר לחברה להשתמש במידע הרפואי האישי שלו לצרכים שאינם התקשרות עמו בלבד.

הצח_שימוש_במידע_ושמירת_סודיות_רפואית_בביטוח.docx

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
הבלוקצ'ין הוא הדור השלישי של המהפכה החברתית

מתוך דבריי בכנס בנושא ממשל, בלוקצ'ין ומטבעות דיגיטליים של ארגון הבוגרים של הבינתחומי

מי קובע ומי פועל נגד החינוך הממלכתי

ראו תגובתי מעל בימת הכנסת להצעת חוק נוראית נוספת, הפעם בנושא חינוך 

כשלא יורים עלינו - הקואליציה לא סופרת את ביטחונם של אזרחי הצפון

כשהמצב מתערער, פתאום כולם מדברים על חשיבות המיגון והממ"דים בצפון, בעוד רק לפני חודשים מספר היתה זו אותה הקואליציה שהתנגדה שוב להצעות החוק שהעלתי שמטרתה לתת מענק לצורך הוספת מרחב מוגן דירתי וקומתי בישובים סמוכים לגבול. 

שירות נשים בצבא וכלוחמות בפרט - חשוב להתעצמות צה''ל

"מצפה משר הביטחון להפסיק מימון למכינות קד"צ שמי מראשיהן מתבטא נגד צה"ל" כך ח"כ עמר בר-לב, ערוץ הכנסת

הצע"ח אופן הגשת ההצהרה לקבלת פטור משירות ביטחון מטעמי דת

הצעת חוק זו באה לאפשר לנשים המועמדות לשירות ביטחוני לבקש פטור מחובת שירות ביטחוני מטעמי דת באופן חופשי ועצמאי, וכן לסכל הצהרות כוזבות. 

הצע"ח איסור משיכת רכיב פיצויי הפיטורין בגמל ע"י המעביד

הצעת חוק זו באה להסדיר את יחסי עובד ומעביד בנוגע לרכיב פיצויי הפיטורין של העובד בקופת הגמל. 

הצע"ח ארוחה יומית לתלמידי חטיבות ביניים

הרחבת ארוחה יומית לתלמיד גם לתלמידי חטיבות הביניים - כי הרעב אינו מסתיים בכיתה ו'.

יש להפסיק מימון מכינות קדצ שמי מראשיהן קורא להשתמטות

הוצאתי מכתב דחוף לשר הביטחון בו דרשתי להפסיק מיידית את מימון משרדו למכינות קדצ שמי מראשיהן קורא להשתמטות. 

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©