-- הדפסה ---
עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

עתידו של הנגב תלוי ביכולתה של המנהיגות להפוך את החזון למציאות

נאום ביום הנגב בכנסת

25/11/2017

"ישנה לדעתי משימה אחת שאינה רגעית וחולפת אלא היא משימת הדור: עלייה וישובו של הדרום והנגב. נוכל לה אם נשתמש בשתי התכונות שנתברכנו בהן: חלוציות ומדע". את הדברים הללו אמר דוד בן-גוריון ז"ל, לפני למעלה משישה עשורים. בן-גוריון אמר ועשה, אבל השאלה שעודנה קיימת היא - האם עמדנו "במשימת הדור" שהוטלה עלינו?

ההישגים ביישוב הנגב אמנם רבים ומרשימים, אך המשימה עדיין לא תמה. 

לא ניתן להתעלם מהאתגרים העומדים יום יום לפתחם של תושבי הדרום החיים כאשר איום ביטחוני ניצב מעל ראשם ותחת רגליהם, של עובדי מפעל 'נגב קרימקה' הנמצאים על סף פיטורים בעוד שלממשלה אין תשובות, של מדרשת שדה בוקר הניצבת בפני סכנת סגירה, ושל הבדואים בנגב שעשרות אלפים מבניהם חיים ב-2017 עדיין ללא חיבור תיקני לרשת החשמל ורשת המים. 

הממשלה חייבת לשנות את סדר העדיפויות הלאומי, ועל פי חזונו של בן גוריון - לשים את תושבי הדרום במרכז. לא בדיבורים והצהרות, אלא בהשקעת משאבים ופתרונות יצירתיים לבעיות סבוכות. 

עתידו של הנגב תלוי ביכולתה של המנהיגות להפוך את החזון למציאות, שלמה ויציבה.

צפו בנאום שנשאתי לציון יום הנגב בכנסת >>

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.