עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

ציון יום זכויות הקהילה הגאה בכנסת 2017

המרוויחה הגדולה משילוב הקהילה הגאה בצה"ל - היא החברה שלנו.

המרוויחה הגדולה משילוב הקהילה הגאה בצה"ל - היא החברה שלנו.

בשנת 1993 בעיתון הצה"לי במחנה הודיעו כי "תמה האפליה". זאת לאחר החלטת רה"מ דאז, יצחק רבין, לבטל את הפטורים וההקלות להומוסקסואלים ולהפוך את היחס כלפיהם במערכת הביטחון לשוויוני, בעקבות עדותו של פרופסור עוזי אבן בכנסת שסיפר כי נושל מחיל המודיעין לאחר שיצא מהארון. אז היה מדובר בפריצת דרך - אך גם היום מוקדם להצהיר כי האפליה תמה.

על פי דו"ח של מרכז ניר כץ ז"ל למאבק בלהט"בופוביה ישנה עליה של 66% במקרי האלימות הלהט"בופובית בישראל ב-2016, כאשר 26% מתוכם התרחשו במערכת הביטחון. כמו כן, במחקר שנערך מטעם IGY - ארגון נוער גאה - איגינמצא כי 95% מהחיילות והחיילים נחשפו להערות להט"בופוביות ביחידתם. לנתונים מדאיגים אלו מתווספות התבטאויות מסוכנות שאנחנו ממשיכים לשמוע מפי רבנים, כמו הרב לוינשטיין, הקוראים לחברי הקהילה "סוטים", ובכך מסיתים את הציבור כלפי אוכלוסיה שלמה, ופוגעים ברוח צה״ל ובכבוד האדם. 

אל מול זאת, כיום צה״ל הינו אחד מהצבאות הידידותיים ביותר בעולם כלפי הקהילה הגאה, וקיימת מגמה חיובית לשילוב, חינוך והסברה במערכת הביטחון עבור האוכלוסיות השונות בתוך הקהילה. שילובם של טראנסג׳נדרים בצה״ל נעשה תוך מעורבות של היוהל״ם, אך ניתן להוסיף ולגבש נוהל מפורט, ויש עוד לפעול למתן סביבה בטוחה מול המצוקות של הקהילה הביסקסואלית. 

עם הרבה יוזמה, כנס השקה לפרוייקט ״פי 2 גאווה לישראל״, של תנועת גאווה כחול לבן יוצא לדרך. הפרוייקט שם לו למטרה להכפיל את מספר הנשים הלוחמות, והחיילים והחיילות הגאים מחוץ לארון בצה”ל, על מנת לשמור על צה”ל כצבא פלורליסטי וליברלי, המהווה כור היתוך לחברה כולה. מדובר ביוזמה מבורכת שתוביל להקמת קבוצות הכנה של נוער גאה לצה”ל ותכניות חניכה למיועדות והמיועדים לשירות צבאי.

המטרה היא - שהמגמה החיובית והחשובה הזו תהפוך לנורמה. צה"ל הוא צבא העם ולכן מחובתו להעניק את ההשתלבות המלאה והבטוחה ואת שוויון ההזדמנויות והפתרונות ללא הבדל של מין, נטייה מינית וזהות מגדרית.

16830624 880831148725217 2990784225980109489 n copy

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©