עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

אנחנו לא סוג ב' - נלחמים במדיניות האפליה המאורגנת

סוגיית האימוץ, שמרכזה הזכות הבסיסית והשוויונית להורות והקמת משפחה, היא סימפטום אחד לאי-השיוויון המופנה כלפי קהילת הלהט"ב דרך קבע. זה מתחיל ברחוב וממשיך במוסדות המדינה, בבית המשפט ובכנסת.

 לא סוג ב' ולא סוג ג'. 

בואו נשים את הדברים על השולחן: לא מדובר רק "בניסוח כושל" וזו בטח לא מעידה חד-פעמית, מדובר במדיניות מאורגנת של אפליה.

"העמסת מטען נוסף על הילד", כפי שטענו המשרדים, הינו משל לדרך בה הממשלה נוהגת בקהילה הגאה דרך קבע, הרואה בה מטען חורג וחורק, מעמסה על החברה ה"נורמטיבית", במקום לחבקה כחלק מהפסיפס החברתי והליברלי, כזה הזכאי לשוויון זכויות מלא.

מדינת ישראל בהובלת הממשלה איבדה את דרכה מזמן. הדוגמות לצערנו עולות בתכיפות, כאשר רק לפני כחודשיים, המדינה דחתה בבג"ץ את עתירתן של אורלי ורוית לרישום הורות שיווינית של שתיהן ובחודש שעבר היועמ"ש אסר על משרד הפנים לשנות את מינו של יונתן, טראנסג'נדר שהביא ילד לעולם. כל זאת עוד לפני שהתחלנו למנות את מקרי האפליה המופנים בשוטף כלפי טראנסג'נדרים בקבלת טיפול רפואי ומענה ציבורי.

סוגיית האימוץ, שמרכזה הזכות הבסיסית והשוויונית להורות והקמת משפחה, היא סימפטום אחד לאי-השיוויון המופנה כלפי קהילת הלהט"ב דרך קבע. זה מתחיל ברחוב וממשיך במוסדות המדינה, בבית המשפט ובכנסת.

ההתעוררות הציבורית, התקשורתית ואפילו הפוליטית סביב הסוגיה מדגישה את העובדה הפשוטה – אי אפשר להמשיך ולהישאר אדישים לאפליה. אין לנו יותר את הפריווילגיה הזו. אי אפשר לתת לממשלה הזו לקבוע עבורנו סדר עדיפויות קלוקל, נורמות מעוותות ועתיד של שיסוע. וכן, אפשר כאן אחרת, זה תלוי רק בנו.

מפסיקות לשתוק, יוצאים להפגין האגודה למען הלהטב בישראל מחאת החריגים

 20245456 975863889221942 8201498062973179675 n

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©