עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הצע"ח לביטול חוק עוקף קבינט

הצעת החוק שהנחתי יחד עם ח"כ שלח תחזיר את ההסכמות שהיו על קיום קוורום מינימאלי, ותשמור על הליך ראוי בהחלטה הכה רגישה של יציאה למלחמה.

החוק שעבר בשבוע שעבר, אשר מאפשר לרוה"מ ושר הביטחון להחליט על יציאה למלחמה הוא חוק עוקף קבינט, הפוגע בהליך קבלת החלטות תקין בנושא בטחוני קריטי.

הפריצות בה ראש הממשלה יכול להגדיר לבדו מהם אותם "מקרים מיוחדים" ולהכריז בצירוף שר הביטחון על יציאה למלחמה - הינו מצב נפיץ של חוסר אחריות מוחלט.

לאחר דיוני עומק והסכמות שהתקבלו בועדת חוץ וביטחון על הצורך בהשתתפות 50% מהקבינט לקבלת ההחלטה, שיחת טלפון מרוה"מ הפכה את הקערה על פיה, ואין לנו סיבה שלא לדאוג שבדיוק כך, באותה קלות דעת חסרת מעצורים - הוא עוד עלול לגרור אותנו לפעולה מסוכנת.

הצעת החוק שהנחתי יחד עם ח"כ שלח בשבוע שעבר למעשה תחזיר את ההסכמות שהיו על קיום קוורום מינימאלי, ותשמור על הליך ראוי בהחלטה הכה רגישה של יציאה למלחמה.

Image may contain: 2 people, text

מתוך הכתבה בהארץ >>

ציטוט הארץ קבינט

מתוך הכתבה בווינט וציוץ בעניין:

פרסומים ווינט

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©