עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הזמנה לכנס החילונית בכנס על הדתה בצה''ל

הזמנה לכנס בנושא הדתה בצה"ל 17.7 בכנסת

בעיתוני סוף השבוע (גם ידיעות וגם הארץ) היו כתבות נרחבות על תופעת ההדתה בצה"ל, ובפרט על הדרת נשים בצבא. מישהו עוד יכול לחשוב שהייתה כאן מקריות. אז לא! הסיבה לכך היא כינוס שאנו עורכים לשדולה החילונית בכנסת ביום שלישי הקרוב, שיעסוק בנושא הזה בדיוק - ההדתה בצה"ל.

את השדולה החילונית הקמתי יחד עם חברות הכנסת תמר זנדברג וקסניה סבטלובה לפני כארבעה חודשים במטרה לעורר דיון ציבורי בנושא ההדתה בחברה הישראלית ולהאבק לבלימתה. אם זו ההדתה בחינוך - בתוכנית הלימודים ובספרי הלימוד, אם בחקיקה - כמו למשל חוק המרכולים וחוק הלאום, ואם זה בצה"ל או במרחב הציבורי. במפגש הראשון של השדולה התמקדנו בהדתה במערכת החינוך ובמפגש השני נעסוק השבוע בהדתה בצה"ל. 

במפגש הראשון, נוכחות חברי הכנסת מהסיעות השונות הייתה דלה, כאילו המושג "חילוני" הוא מושג גנאי שיש להתרחק ממנו. אף חבר כנסת ממפלגת יש עתיד לא נכח, מפלגה אשר חרטה על דגלה לייצג את הציבור הרחב כנגד האפליה הדתית, וכך גם אף חבר כנסת מישראל ביתנו שלא ראה לנכון לייצג את הציבור החילוני, ובפרט את עולי ברה"מ לשעבר. הם מ-פ-ח-ד-י-ם.

ולמרות זאת, אנו לא נרתענו, ונמשיך להוביל ולהעלות את הנושא לסדר היום ולעורר דיון ציבורי בו. חשיפת אירועי ההדתה האחרונים בצה"ל והאיזכור הנרחב בתקשורת של ארועים קשים המתרחשים בצה"ל רק מוכיחים כי הדרך שלנו נכונה ועלינו להמשיך להאבק למען פלורליזם ערכי בחברה הישראלית.

אזינו לראיון שערך איתי  בנושא אודי סגל >> https://youtu.be/tlcGVX69pDg

כתבות של אורי משגב בהארץ >>

https://www.haaretz.co.il/blogs/misgav/.premium-1.6264975

https://www.haaretz.co.il/blogs/misgav/1.6243008

https://www.haaretz.co.il/blogs/misgav/.premium-1.6241111

Image may contain: text

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©