עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

דבריו של בר-לב בכנס הדתה בצה''ל

צה"ל הוא צבא ממלכתי, צבא העם, והוא אינו צבא מגזרי - ולכן יש לבלום את המגמות המסוכנות של הדתה המתרחשות בו.

צה"ל הוא צבא ממלכתי, צבא העם, והוא אינו צבא מגזרי - ולכן יש לבלום את המגמות המסוכנות של הדתה המתרחשות בו.

ההדתה בצה"ל התפרצה בתקופת ההתנתקות בה רבנים המשתייכים לציונות הדתית קראו לחיילים לסרב פקודה ולא לקחת חלק במבצע הצבאי. על אף שמספר החיילים שסירבו היה זניח, השיח סביב כפיפותו של החייל לרב או לרב-סמל התרחב ביתר שאת במיוחד בקרב בוגרי הציונות הדתית.

הדוגמאות של הדתה בכלל ושל הדרת נשים בפרט צפות בחודשים האחרונים על פני השטח, וזה רק מוכיח שיש עוד הרבה מה לעשות בעניין. בדיון למשל שיתף אותנו נציג ארגון פנים שמספר הרבנים המשרתים בסדיר, קבע ומילואים הוא גדול יותר מאשר כל הרבנים המשמשים בתפקידיים הלאומיים.

ראוי לציין כי הרמטכ"ל אייזינקוט לא התעלם מהמגמה, והחליט לאחוז בתפו"א הלוהט הזה ולהוביל מהלכים כמו הכפפת הרבנות הראשית לראש אכ"א, פעולות להשבת חיל החינוך על פני הרבנות וכמובן הובלת פקודת השירות המשותף והשירות המשותף עצמו.

אולם, כל עוד המגמה קיימת ונמשכת, יש להמשיך ולחשוף את המקרים, למנוע חילחול של מגמות הדתה אל הצבא וממנו אל החברה, ולהמשיך במאבק שלנו לשימור הצביון הממלכתי של צה"ל ושל מדינת ישראל.

צפו בקטע מדבריי בכנס השדולה החילונית שהתקיים ב-17.7 בכנסת בנושא >>

https://www.youtube.com/watch?v=hnCKAEF8njM

קראו את הציוצים שלי בלייב מהכנס >>

Screen Shot 2018 07 26 at 17.28.19

Screen Shot 2018 07 26 at 17.28.19

Screen Shot 2018 07 26 at 17.28.19

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©