עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

כנס קיץ 2018 / אנחנו אל מול תחושת המפץ הגדול כבר כאן

אין ספק שמדובר במאבקים קשים, בעלי השלכות ארוכות טווח על מדינת ישראל, צביונה וזהותה, כמו גם זהותנו כחברה

אנחנו אל מול תחושת המפץ הגדול כבר כאן.

השבוע הזה היה סוער, יש שיאמרו שאף היה דוחה במיוחד. מהכאב והחרדה לתושבי הדרום שסופגים מדי יום מכה אחר מכה, דרך הגזענות והרדידות שהתבטאו בחוק הלאום, בו פחדו בשל כיפופי ידיים קואליציוניים להכניס משמעות אמתית לחוק היסוד הלאומי, תוך התעלמות בוטה ממושגי הדמוקרטיה והשוויון, דרך האפלייה והצביעות שנחפשו במלוא הדרם בהצבעה על חוק הפונדקאות, ועד ניקוז הפילוג והקיטוב לכדי אירוע מכונן - מעצרו של הרב דב חיון, שהפך את תחושת הנרדפות לרדיפה הלכה למעשה ולהרחבת הקרע בינינו לבין יהדות התפוצות ובינינו לבין עצמנו. 

אין ספק שמדובר במאבקים קשים, בעלי השלכות ארוכות טווח על מדינת ישראל, צביונה וזהותה, כמו גם זהותנו כחברה.

ואפרופו שאלות על זהות - השבוע גם קיימנו כנס של השדולה החילונית בנושא ההדתה בצה"ל. מאז שהפצנו את ההזמנה, הנושא עלה לסדר היום, מקרים שונים של כפייה דתית בכלל והדרת נשים בצה"ל בפרט נערמו ופורסמו בתקשורת, וארגונים רבים ואזרחים מודאגים הפיצו את הסוגייה המורכבת מעל פני השטח.

ארגון "פנים" הציג בכנס נתונים מדאיגים על פעילותן של עמותות דתיות בצה"ל, עלייה של עשרות אחוזים בתקצוב של ארגונים דתיים וכן כניסתם של ארגונים אורתודקסים ואיתם תכנים דתיים לכ-2/3 משבתות החינוך בצבא (מצורפים הנתונים מהמצגת).

ראוי לציין כי הרמטכ"ל בחר כהרגלו שלא לברוח מהנושא ושלח לכנס נציגה מטעמו, את סגנית היוהל"ם שתציג את עמדתו הרשמית של צה"ל וכן שתחשף לביקורת של ארגונים אזרחיים שונים שהופיעו בכנס ואמרו את דברם. מהנושאים השונים שעלו בכנס נראה כי למרות שנעשים מהלכים להתמודדות עם המגמה, אותם מוביל באיתנות הרמטכ"ל, עדיין ישנם גורמים העושים דין לעצמם, פועלים בניגוד לפקודת המטה הכללי וכופים את אמונתם ואורחות חייהם בשלל דרכים על האחר. לאור זאת, שלחנו יושבי ראש השדולה, ואני ביניהם מכתב לרמטכ"ל בדרישה להמשיך להתמודד עם התופעה (בתמונה).

ומול המפץ - ההתעוררות בציבוריות הישראלית בהחלט החלה במלוא הכח, והמאבק עם חוק הפונדקאות על שוויון בהורות ושוויון בזכויות הוא רק ההתחלה. מכאן צריך רק להגביר.

קראו את המאמר שהתפרסם בהארץ מאת אור קשתי, בעקבות הנתנוים שנחשפו בכנס:

"למרות הבטחות הרמטכ"ל: היקף פעילותם של הארגונים הדתיים בצבא התרחב" >>

 https://www.haaretz.co.il/news/education/1.6288100?utm_source=App_Share&utm_medium=Whatsapp&utm_campaign=Share

No automatic alt text available.

מכתב תודה לרמטכל1 copy

 

מכתב תודה לרמטכל1

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©