עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

נשים יוצאות אתיופיה - סיפור הצלחה

ביום רביעי ב- 30/12/2015 נערך כנס מיוחד לציון 30 שנה לעליית יהדות אתיופיה בנושא "נשים יוצאות אתיופיה : סיפור הצלחה." האירוע החגיגי התקיים בכנסת ישראל ביוזמתם של הח"כים עמר בר-לב ומרב מיכאלי.

ביום רביעי ב- 30/12/2015 נערך כנס מיוחד לציון 30 שנה לעליית יהדות אתיופיה בנושא "נשים יוצאות אתיופיה : סיפור הצלחה." האירוע החגיגי התקיים בכנסת ישראל ביוזמתם של הח"כים עמר בר-לב ומרב מיכאלי. 

במהלך הכנס סיפר הח"כ עמר על מספר מפגשים משמעותיים שהיו לו עם בני העדה האתיופית.

המפגש הראשון היה ב –  1984 כאשר היה בשנתו הראשונה כמפקד סיירת מטכ"ל בזמן מבצע משה -  מבצע אווירי במסגרת מבצע אחים, להאצת פינויים של יהודי אתיופיה ממחנות הפליטים בסודן לישראל. "אני מפקד סיירת מטכ"ל (בשנה הראשונה בתפקיד), משתתף באחד ממבצעי העליה.  אחרי טיסה לדרום סודאן עולים על המטוס עשרות עולים שעברו חודשים רבים, באומץ ובנחישות, כדי לממש את החזון הציוני ולעלות למדינת ישראל. כל הדרך חזרה לארץ חשבתי על השעות הספורות של טיסת לילה לדרום סודן לעומת החודשים הארוכים של אלו שעשו את המסע. זהו אחד הרגעים המרגשים בחיי".

המפגש השני התקיים ב-2006 עם תנועת אחרי! שמטרתה היא לטפח מנהיגות צעירה ולפתח מעורבות חברתית בקרב בני נוער בפריפריה הגאוגרפית והחברתית בישראל, ולקדם שוויון הזדמנויות לכל נער ונערה. "החלטתי שהתנועה חייבת ליצור קשר עם בני העדה ולשלבם בצה"ל. המודל שלנו היה להתחיל בקבוצות ייחודיות ובתם שנה אחת של פעילות הקבוצות משתלבות בקבוצות הרחבות".

20151230 104928 copy

המפגש השלישי היה ב-2009.  כאשר אזרח ישראלי ממוצע אתיופי נחסם בכניסה למועדון בשל מוצעו "שמעתי כי מוטי ווג'ה, לוחם מילואים בסיירת מטכ"ל, נחסם "בסלקציה" במועדון בת"א. סלקציה במדינת היהודים – לאן הגענו? באותו יום ערכנו הפגנה ספונטנית בה פגשתי כמעט לראשונה את חברת הכנסת הטריה אז, שלי יחימוביץ', שלימים יחד עם ח"כ שלמה מולה חוקקו את החוק נגד תופעת "הסלקציה" במועדונים. לא יתכן שעם שעבר סלקציה בעברו יעשה סלקציה בקרבו".

בפעם הרביעית כיהן כיו"ר ועדת המשנה של כ"א בועדת חוץ וביטחון, בכנסת הקודמת. במהלך הדיונים בדק לעומק את חשיבות שילוב בני העדה האתיופית בצה"ל. "לאור הכרותי עם המערכת, החלטתי לטפל ולעקוב אחר המאמצים לשלב את בני העדה האתיופית בצה"ל ולדון על כך בוועדה".

הפעם החמישית הייתה בחודש מאי האחרון, כאשר פורסם הסרטון של השוטרים מכים חייל יוצא אתיופיה. "צפיתי בסרטון ומיד הגשתי בקשה לדיון בכנסת, עוד לפני שזרנוקי המים שטפו את כיכר רבין. בישראל 2015 אין מקום לגזענות, ובטח לא בגוף האחראי על אכיפה ושמירת החוק. אין גם מקום ללקיחת החוק לידיים, אך במקרה זה השוטרים המכים הם רק ה "ש.ג". החברה מודבקת בנגע האפליה והגזענות, וממשלות ישראל וראשי הממשלה הם האחראיים על שינוי המצב הזה". עוד הוסיף הח"כ כי "זרנוקי המים לא יכבו את השריפה, כי העדה האתיופית הגיעה כבר לנקודת הרתיחה. היה אפשר וצריך למנוע את זה קודם. ראיתי שאלפים יצאו לרחובות והיה ברור לי שיש כאן פצצה מתקתקת של חוסר שוויון, שעל מנת לנטרלה נצטרך אחת ולתמיד לפעול כחברה וכמדינה למען הנושא."

20151230 104742 copy

את דבריו בכנס הוא סיים במשפט הבא:

" סיפורי הצלחה של נשים יוצאות אתיופיה ומעוררי השראה, אני מאמין כי אותן נשים יכולות, צריכות וראויות להיות דוגמא ומופת לשאר החברה הישראלית - איך אדם שלוקח אחראיות לגורלו יכול לממש את הפוטנציאל הגלום בו".

20151230 114026 copy

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©