עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

סיכום פעילות בשדולה החקלאית בכנסת ה-19

במסגרת התפקיד שנטל על עצמו, להיות נציג ההתיישבות העובדת במפלגת העבודה וכיו"ר השדולה החקלאית, פעל ח"כ עמר בר-לב במישורים רבים בכדי לקדם את הערכים הבסיסיים של ההתיישבות.

במסגרת התפקיד שנטל על עצמו, להיות נציג ההתיישבות העובדת במפלגת העבודה וכיו"ר השדולה החקלאית, פעל ח"כ עמר בר-לב במישורים רבים בכדי לקדם את הערכים הבסיסיים של ההתיישבות.

  • מאבק הקרקעות: בר-לב הוביל את המאבק הפרלמנטרי לסיום הקפאת הבנייה בקיבוצים ובמושבים מול רשות מקרקעי ישראל. במסגרת זו, הביא לכינוס השדולה בנושא בכנסת עם ראש הרשות, בנצי ליברמן, תיווך בין תנועת הקיבוצים והמושבים לבין רשות מקרקעי ישראל והיה שותף להסדר שאליו הגיעו המושבים ובהחלטת הביניים שאליה הגיעה התנועה הקיבוצית (חלופת האגודה).
  • מאבק למען ביטחון קיבוצי ומושבי הדרום- ח"כ בר-לב, לקח על עצמו להיאבק מול שר הביטחון נגד הוצאת חיילי צה"ל מהיישובים סמוכי הגדר בעוטף עזה ולאחר מכן, נגד ההחלטה לקצץ בתקני הרבש"צים שהועברה לתושבים כחודש לפני תחילת "צוק איתן". צפו בסרטון. המאבק נחל הצלחה חלקיתת  כשבעקבות דיונים של ועדת החוץ והביטחון ומחאה ציבורית, הוחלט שלא לקצץ בתקני רכזי הביטחון ובמרכיבי ביטחון נוספים ביישובי העוטף.
  • החלת הפטור החקלאי מהגבלים עסקיים- כיו"ר השדולה החקלאית, פעל בר-לב למען המשך החלת הפטור החקלאי מהגבלים עסקיים למגדלים ותאגידים השייכים לקיבוצים ולמושבים בניגוד להתאגדויות פרטיות. בנוסף, בר-לב היה שותף ליוזמה של הצעת החוק לפיקוח על פערי התיווך בתוצרת החקלאית ברשתות הגדולות.
  • ועדת הכלכלה- בר-לב ייצג את החקלאים בוועדת הכלכלה. במסגרת זו, הביא לשמירת מכסי הייבוא בתחום החלב, הדגים וענפים נוספים.
  • חוק הדבש- בר-לב הוביל קו פרגמטי בנושא הרפורמה בענף הדבש, תוך הידברות ממושכת עם משרד החקלאות והמגדלים בנושא. בר-לב טען, כי בד בבד עם ביצוע הרפורמה, יש לבחון את השלכותיה ולא לפרק את מועצת הדבש, שנשלטת בעיקרה בידי משרד החקלאות ומשרדי הממשלה ממילא. לצפייה בנאום בנושא לחצו כאן.
  • המאבק למניעת החלת מע"מ על פירות וירקות- ח"כ בר-לב היה ממובילי המאבק נגדת החלת מע"מ על פירות וירקות בחוק ההסדרים של 2012-2013.
  • אחריות פוליטית- ח"כ בר-לב, מונה לנציג סיעת העבודה בקיבוצים ובמסגרת זו, סייר בקיבוצים השונים במטרה לחבר את אנשי ההתיישבות בחזרה למפלגת העבודה ולהפך. בר-לב, אף ייצג את המפלגה באירועים השונים בהתיישבות העובדת.

(בתמונה, בכנס לזכר נופלי הקיבוצים ביער הקצינים, עם איציק חולבסקי, ראש מועצה אזורית מגידו, ואיתן ברושי, ראש התנועה הקיבוצית)(בתמונה, בכנס לזכר נופלי הקיבוצים ביער הקצינים, עם איציק חולבסקי, ראש מועצה אזורית מגידו, ואיתן ברושי, ראש התנועה הקיבוצית)

 

נוספים:לכתבה נרחבת על פעילות של ח"כ בר-לב בידיעות הקיבוץ לחצו כאן.לשאילתא בנושא מחיר המים המושבים לחצו כאן.לכתבה בנושא טיפול במחיר המטרה בחלב לחצו כאן.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©