עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

בין לבין - בין אדם לחברו ובין אדם למקום / יום כיפור תשע"ח

הימים האחרונים בעוצמתם הכואבת כאילו נכתבו כדי לתת לנו בעיטה בבטן, שנגיע לקצה גבול הקיבולת, כדי להבין שאין מנוס מלפתוח דף חדש כבר בשנה הקרובה.

בין לבין - בין אדם לחברו ובין אדם למקום

הימים האחרונים בעוצמתם הכואבת כאילו נכתבו כדי לתת לנו בעיטה בבטן, שנגיע לקצה גבול הקיבולת, כדי להבין שאין מנוס מלפתוח דף חדש כבר בשנה הקרובה.

הסרטון המזעזע שצולם באוטובוס על ידי מבצעת דבר העבירה, אישה המגדפת ומעליבה נוסעים מקהילת העבריים בדימונה, היה יותר מקשה לצפייה - היה זה אות קלון מוחשית לחברה שלנו. כמוהו, גם האלימות שבוצעה נגד עובדי בית החולים, עליה חייבים לתת במיידי את הדין ולמנוע מהתופעה, שכבר הביאה לרצח אחות, לצאת משליטה.

אלו הצטרפו בין לילה לשורת אירועים קשים, אם לא לומר טראגיים, הפורמים את יחסי הכבוד והסובלנות הבסיסיים שבין אדם לאדם, ומכרסמים בערכי היסוד של החברה בה אנו חיים.

כמו כן, היחס שבין האדם למקום הפך בידיי הממשלה הזו מושא לעוול. חגיגות היובל ל”שחרור” יהודה ושומרון היוו דוגמה נוספת לניסונות שכתוב ההיסטוריה ולעיוורון אל מול פני העתיד. הטקס הפופוליסטי והמיותר הזה רק חיזק גלים של פילוג, קיטוב ומחלוקת, בזמן בו במקום דיבורים, יש להשקיע את כל המאמצים בבניית גשרים של סובלנות, הבנה ואחדות.

זה המקום שלנו, זו המדינה שלנו, ועלינו האחריות לגורלה.

שיהיה צום מועיל, שבת שלום וגמר חתימה טובה

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©