עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

לא ניתן לקיצוניים לשכתב את ההיסטוריה

בתכנית הלימודים "תרבות יהודית ישראלית" של משרד החינוך קיימת התייחסות מגמתית, תוך מתן מצג שווא, בכל הנוגע לרצח ראש ממשלה בישראל הדמוקרטית - יצחק רבין ז"ל, אירוע מכונן וכואב שפצע את החברה הישראלית ושינה את פניה.

לא ניתן לקיצוניים לשכתב את ההיסטוריה.

אם הייתם מגלים שממש בימים אלו ילדיכם לומדים בביה"ס על רצח רבין, בלי להזכיר, ולו במילה אחת - את ההסתה הדתית הקיצונית שקדמה לרצח, את הרבנים שהוציאו פסקי דין רודף ואת זהותו הדתית ואמונתו המשיחית של הרוצח - מה הייתם אומרים? מה אתם הייתם עושים?

אז אני מצטער מאד לבשר שהשאלה הזו אינה היפותטית בכלל. 

בתכנית הלימודים "תרבות יהודית ישראלית" של משרד החינוך קיימת התייחסות מגמתית, תוך מתן מצג שווא, בכל הנוגע לרצח ראש ממשלה בישראל הדמוקרטית - יצחק רבין ז"ל, אירוע מכונן וכואב שפצע את החברה הישראלית ושינה את פניה.

השמטתם של גורמים משמעותיים אלו, שהמשותף להם הוא ההסתה הדתית הקיצונית, מראה על לא פחות מכוונות ברורות לשכתוב ההיסטוריה, שנכתבה בכאב ובדם. 

לכן, הצטרפתי אתמול לעתירת הפורום החילוני לבג"ץ בקריאה ברורה: יש להתאים את התכנית באופן מהותי ומיידי למציאות ההיסטורית, וכן לערוך בדק בית רציני על מנת למנוע מצג שווא בעל השלכות חינוכיות ולאומיות. 

הילדים שלנו ראויים ללמוד ולדעת את העובדות ההיסטוריות ומורכבתן, ולכן אסור לעבור על כך בשתיקה.

לקריאת העתירה ונספחיה >> https://www.hiloni.org.il/blog/2730

 

כתבה בנענע 10 >> http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1270708

כתבה בטלוויזיה החברתית >> https://tv.social.org.il/updates/55389

כתבה בערוץ 7 >> https://www.inn.co.il/News/News.aspx/357772

 

צילום: יעקב סער, לע"מ

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©