עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

לא ניתן להפריד בין רצח רבין לבין הניסיון להעלים את מורשתו

לא ניתן להפריד בין רצח רבין לבין הניסיון להעלים את מורשתו.

מדי שנה עולה מחדש אותה הסוגייה בעניין עצרת רבין – מה היא, מה יעודה ומי יארגן אותה? זהו שיח לגיטימי ואפילו מסקרן, אבל לרוב גם טכני ומנוכר, כזה המשתלט על המהות שלשמה התכנסו ולשמה עוד נמשיך ונתכנס מדי שנה ב-4.11.

ממשלות באות והולכות, גם "רוח הרחוב" משתנה, ולא תמיד לחיוב, אולם למרות כל אלה, אסור לנו לאפשר לזיכרון הלאומי שלנו להכתב מחדש, גם לא בשמן של מילים ראויות כמו “אחדות” ו”פיוס” ולהתיר את רצח רבין ומורשתו לוטים בערפל.

מטרתו של רוצח ראש הממשלה הייתה לגדוע את דרכו של רבין, ולא פחות להכחיד את מורשתו. 

לכן, כל עוד בכוונתנו להמשיך את דרכו של יצחק רבין, מורשתו היא זו שאמורה להיות תמציתה של העצרת לזכרו. דרכו של רבין והחזון עליו נלחם ובעתיו נרצח הייתה דרך השלום.

דרך השלום במורשת רבין איננה סיסמה, אלא התובנה שיהיה עלינו להגיע לפשרה טריטוריאלית עם הפלסטינים תוך וויתורים כואבים, תוך שמירה על ביטחון ישראל ולשם שמירה על ביטחון ישראל. יעד מעשי וצו קיומי לעם ישראל.

הצו המחייב שקיבלנו על עצמנו איננו רק לזכור, אלא להמשיך ולהיאבק על דרכו - לא להפקיר את כיכר השלום ולהוביל את ישראל בזו הדרך.

ניפגש במוצ"ש בכיכר, כי הקול שלנו חייב להשמע ולהכריע.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©