עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הערכים ההומניים היהודיים הם הבסיס לליברליזם המודרני

גם אני נבהלתי כששמעתי את הציטוט בתקשורת שהשמאל שכח מה זה להיות יהודי. הרמתי טלפון לגבאי אשר הבהיר לי את כוונתו - בעקבות הלחישה בזמנו של ביבי לרב כדורי ש"השמאל שכח מה זה להיות יהודים", להבנתו של גבאי, השמאל, במקום לעמוד על הקשר החזק והברור בין הערכים היהודים (ערבות הדדית, יום המנוחה לעובד, כיבוד והכלת הגר ועוד) לערכים הליברלים האוניברסליים, הוא השמאל התכנס רק אל תוך הליברליזם. 

אגב, היום אחה"צ שמעתי סוף סוף את המשך דבריו של אבי, וממש המילים בהמשכו של הציטוט שהובא הן ".... לא, אנחנו יהודים". כלומר לא, אנחנו (השמאל) יהודים. אבל מספיק עם הפרשנות על דברי גבאי.

אני יכול לספר לכם כי הרב משה חיים לאו היה ראשון הדוברים בוועידת מפלגת העבודה האחרונה, שהייתה הראשונה של גבאי כיו"ר. זה היה ערב החגים והרב בירך את באות ובאי הועידה. זה מאוד מצא חן בעיני, כי כן - עלינו להיאבק כנגד הסטיגמה שהימין מנסה, ודי מצליח, לשים עלינו שאנחנו עוכרי ישראל. 

אחרי הועידה פניתי לאבי ובירכתי אותו על היוזמה הזו כי הייתי משוכנע שזה אחד הסממנים החיוביים (לדעתי) שהוא כבר מביא למפלגה. בכנותו המפתיעה השיב לי גבאי שדווקא זה לא היה רעיון שלו אבל הוא בהחלט מסכים אתי שהיוזמה הזו ברוכה. 

להתבטאות נוספת שלי בנושא, ראו את הראיון מהיום במהדורת החדשות של וואלה >> https://www.youtube.com/watch?v=Kv1Oh4dIgug&t=103s

אצל רזי ברקאי בגלצ >> https://www.youtube.com/watch?v=4pYUtaMyjvo

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©