עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

למה פיליבסטר?

למה פיליבסטר? בימים האחרונים נשאלתי לא פעם מדוע עשיתם את הפיליבסטר הזה? למה הוא טוב?

הגדיל לשאול אחד מהמראיינים באחת מתכניות הטלוויזיה שראיין אותי השבוע, וציטט את דודי אמסלם שטען כנגדנו שהפיליבסטר עלה לאזרח הישראלי מליון ש"ח, עבור הוצאות המלון לחברי הכנסת שנאלצו לישון בירושלים, הוצאות החשמל בכנסת ועוד. 

התשובה המידית שלי היתה "מדוע בכלל צריך את הכנסת? הרי בכנסת יש רוב לקואליציה וגם בכל וועדות הכנסת יש רוב לקואליציה (למעט בוועדה אחת), ומכיוון שחקיקה מתקבלת ברוב ותמיד יש לקואליציה רוב אז התוצאות ברורות מראש. אם כך, בואו נבטל את מוסד הכנסת כולו". 

אפשרות נוספת שבמקום לבטל את הכנסת כולה, אולי אפשר לבטל רק את האופוזיציה? שיהיו בכנסת רק אנשי קואליציה, שיחליטו מה שיחליטו ונחסוך כסף לציבור. 

הפיליבסטר הוא אחד הכלים הבודדים העומדים בידיי האופוזיציה לשימוש במקרים קיצוניים. חוק ההמלצות הוא מקרה קיצוני, ואכן זו הפעם הראשונה בחמש שנותיי בכנסת שאנו משתמשים בו בצורה כה רחבה.

כתסריט ידוע מראש לבסוף הפסדנו בהצבעה, אך במשך כשלושה ימים ויותר עסקו הכנסת, השיח הציבורי והתקשורת כולה באותו חוק מושחת.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©