עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הזמנה להשקת השדולה החילונית

אירוע השקת השדולה החילונית בכנסת

 משיקים את השדולה החילונית בכנסת. וודאי תשאלו - למה?

הכפייה הדתית, או בשמה הנוסף – ההדתה, כבר השתלטה על אזורים רבים במרחב הציבורי המשותף לנו, ועל כך לא ניתן לעבור לסדר יום.

הנה כמה דוגמאות לכך: חוק המרכולים שנחקק רק לפני מספר ימים; חוק הלאום, שכל עניינו להפוך את דמותה וצביונה של מדינת ישראל ליהודית יותר ודמוקרטית הרבה פחות; דרך מערכת החינוך, בה מתבטאת ההדתה בספרי הלימוד, כמו למשל בספרי הגיאוגרפיה שקוראים לחקלאים להתפלל לגשם כחלק מתהליך התפתחות הצמח; ההדתה במרחב הציבורי, שהבולט ביותר בכך הוא הדרת נשים מהמרחב הציבורי והאפליה על בסיס מגדרי, מה שמחלחל עד לתנועות הנוער, דוגמת הודעת תנועת הצופים להפרדה מגדרית בלינה בטיולים; ההדתה בצה"ל של אלו המתנגדים לשירות נשים כלוחמות; וכמובן, בעצם היעדר תחבורה ציבורית בשבת בערים ובשכונות חילוניות, למרות הנחיצות והתמיכה של רוב הציבור הישראלי בכך.

יש לומר בבירור – הצורך בשדולה החילונית בכנסת אינו נובע מהתנגדות לדת או מסמל תמיכה או התנגדות לזרם כזה או אחר, אלא מתוך ההתנגדות הנחרצת להדתה עצמה.

השדולה החילונית שאנו, תמר זנדברג, קסניה סבלטלובה ואני נשיק מחר, נועדה לקדם זהות חילונית פלורליסטית, הכוללת את הערכים היהודים ההומניים והמסורת היהודית, ציונות ואהבת הארץ, פלורליזם, צדק, דמוקרטיה ושוויון – כולם הם ערכינו. על בסיסם נרצה לקדם את התרבות והזהות היהודית החילונית לגווניה, ועל פיהם לחנך את ילדינו

 

No automatic alt text available.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©