עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הארץ כולה כואבת את לכתו של חיים גורי ז"ל

מורשתו של חיים גורי ספוגה באדמת האומה. הוא השאיר לנו אוצר בלתי נדלה של תרבות, יצירה ודרך. הארץ כולה כואבת את לכתו מאתנו, אך בזכותו - לעולם לא תשאר דוממת.

“נחלוק כבוד אחרון” נהוג לומר על אלו שבאים למנוחות, אולם כשמדובר בחיים גורי ז”ל אימרה זו אינה תקפה. מורשתו תעצב עוד דורות לבוא, כפי שהטיב לנסח “שוב בשמך נחייך ונלכה”.

לצד אמי תמר, לוחמת הפלמ”ח, ועם עוד לוחמי פלמ”ח ותיקים ומשפחותיהם, השתתפתי היום בטקס האשכבה ללוחם ומשורר לאומי, יחיד ונדיר לזמננו. כשעמדנו לשירת מילותיו ב”שיר הרעות” לא היתה עין שנותרה יבשה, וגרון שלא הבקיע צליל רעד.

חיים גורי לחם בחטיבת הנגב עם הוריי, עם אמא שהייתה לוחמת בחטיבה ואבא ז"ל שהיה מפקד הגדוד ה-8 ולאחר מכן גדוד הפשיטה של חטיבת הנגב. רק לפני מספר חודשים נפגשתי עם גורי במאבק שניהל יחד עם יוצאי פלמ"ח שעדיין נותרו, להנצחת לוחמי חטיבת הראל, פורצי הדרך ומלווי השיירות, שנפלו במאבק לפריצת המצור על ירושלים במלחמת העצמאות בחאן בשער הגיא. אז שרנו את "באב אל וואד", איתו, עם גורי, בקול אחד.

מורשתו של חיים גורי ספוגה באדמת האומה. 

הוא השאיר לנו אוצר בלתי נדלה של תרבות, יצירה ודרך.

הארץ כולה כואבת את לכתו מאתנו, אך בזכותו - לעולם לא תשאר דוממת.

צילום: לע"מ, מארק ניימן

Image may contain: 1 person

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©