עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

ארבעים שנה למכתב הקצינים

חלפו 40 שנה מאז חתמתי יחד עם קבוצה של כ-400 קציני מילואים על "מכתב הקצינים" - והשאיפה לשלום והסדר מדיני עודנה חיה וקיימת. 

חלפו 40 שנה מאז חתמתי יחד עם קבוצה של כ-400 קציני מילואים על "מכתב הקצינים" - והשאיפה לשלום והסדר מדיני עודנה חיה וקיימת. 

היה זה מכתב יחיד ומשמעותי, שהוציא מאוחר יותר אלפים להפגנות בכיכר העיר, בקריאת תמיכה במנחם בגין ראש הממשלה דאז, לקראת יציאתו לדיוני מו"מ לשלום עם מצרים ב-Camp David וכדי לתת לו רוח גבית להתקדם בנחישות להסכם שלום, ללא מורא, למרות ההתנגדויות בימין ועל אף הסיכונים הכרוכים בכך – והיו סיכונים.

המכתב הזה, שנשלח בדיוק לפני 40 שנה ב-6.3.78, הפך להיות פרק חשוב בביוגרפיה האישית שלי, בו אני גאה במיוחד - הוא הוביל גם אותי להיות חלק ממה שכונה מאוחר יותר "פורום על של שלום עכשיו", והוליד את התנועה האזרחית והאידיאולוגית שלום עכשיו הקוראת לפתרון שתי המדינות וסיום הסכסוך.

סימליות התאריך לא מסתיימת כאן. בדיוק שלוש שנים קודם לכן, בלילה שבין ה-5 ל-6 במרץ 1975, השתתפתי כמפקד של אחת מארבע החוליות של סיירת מטכ"ל במבצע הפריצה למלון סבוי, פיגוע שגבה את חייהם של אזרחים ולוחמים אמיצים, והשאיר צלקות פתוחות בלב ישראל על המציאות הכואבות. 

שני האירועים מצביעים על דבר אחד - בכל עת, אז והיום, עלינו לבחור בחתירה עיקשת להסדר, לזכור עבור מה אנחנו נלחמים, ולא לשקוע במאבק האינסופי של מלחמה מתמדת. רק אנו נקח אחריות לגורלינו כאן.

שלום עכשיו 1

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©