עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

ברכות להרצוג על מינויו ליו"ר הסוכנות

לטווח הרחוק, המשבר עם יהדות ארה"ב מהווה איום אסטרטגי על ישראל. הצלחתו הצלחתנו

ברכות חמות ליצחק הרצוג על המינוי המכובד והחשוב ליו"ר הסוכנות היהודית. בימים של שינויים ואתגרים בינלאומיים רבים, אין ספק שעם הניסיון, הידע והכלים הערכיים, הציוניים והמנהיגותיים שברשותו, יהווה לכולנו נדבך משמעותי ומוביל בחיזוק והידוק הקשר בין ישראל ליהדות התפוצות. 

כמה מילים על אותם "אתגרים בינלאומיים" בהקשר של יחסי ישראל ויהדות התפוצות: אתגרים ומשברים לא צצים יש מאין. בסופו של יום, כששואלים למה ואיך הגענו לכך, מוצאים שוב שמדובר במדיניות הממשלה הכושלת, בהובלת רוה"מ, שהביאה למשבר עם יהדות העולם, ובפרט עם יהדות ארצות הברית.

נכון שאין המשבר נגלה לעין כאשר מסתכלים על אלבומי תמונות וחיוכים בין ראשי המדינות, או בשאר הצגות וירטואוזיות - אבל בשטח, בקרב היהודים באמריקה, באוניברסיטאות ובקהילות - המצב רק הולך ומדרדר והנתק גדל, במיוחד אצל הדור הצעיר שבפועל מתרחק מישראל. 

לטווח הרחוק, המשבר עם יהדות ארה"ב מהווה איום אסטרטגי על ישראל. 

אם נשים הדברים על השולחן, ארה"ב תומכת בנו לא רק בגלל הערכים המשותפים והידידות ההיסטורית, כי אם גם בגלל ההשפעה שיש ליהדות ארה"ב על אמריקה, ובפרט על הפוליטיקה והכלכלה האמריקאית.

לכן כאשר הממשלה מובילה מדיניות אנטי-ליברלית מובהקת, בנוסף לזלזול מופגן ברפורמים והקונסרבטיבים בארה"ב, המהווים למעלה מ-80% מיהדות ארה"ב - היא זו שגורמת לקרע מול ישראל, ומתווה הכותל מהווה רק דוגמה נוספת לכך.

אבל עוד ניתן לשנות כיוון, וזה יכול לקרות כעת: ראשית משום שהרצוג בדיוק האדם שמבין זאת. ושנית, הוא האדם שמסוגל לאחד את יהדות העולם, ואף לשמור על התקווה שלהם לסגירת הפערים מול מדינת ישראל. הצלחתו הצלחתנו! ??

Image may contain: 1 person, eyeglasses and suit

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©