עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הדרום בוער והממשלה מנמנמת את שנת הקיץ שלה

יש מהלכים שאפשר להתחיל בלי דחיות נוספות - אבל אי אפשר להמשיך לשלב ידיים ולהמתין לסבב הבא

הדרום בוער והממשלה מנמנמת את שנת הקיץ שלה.

אנו נמצאים אחרי למעלה מ-100 ימים של טרור עפיפונים, שהובילו לשריפת 36,000 דונם של שטחים ירוקים שהפכו לשחורים, הפגזות של רקטות ופצמרים על ישובי העוטף, ואיתם חקלאים, תושבים וילדים מתוסכלים שחייהם נפגעים - ועדיין הממשלה מתעלמת ונעלמת, ופשוט מפקירה אותם. מפקירה את הביטחון של כולנו.

המחדל הביטחוני וההתעלמות המוחלטת מתושבי הדרום מנוגדים לכל מה שהמדינה שלנו ותושביה מייצגים: סולידריות, ביטחון, ציונות ויוזמה. 

זה שהם לא מתרגשים מכמה עפיפונים (כדברי הנגבי), שהאיום האיראני בסוריה חשוב מביצוע מהלך כלשהו בעזה (ליברמן) או העובדה שראש הממשלה פשוט נעלם מהשטח ואפילו לא היה מסוגל להגיע לביקור יחיד באיזור - זו הפקרות שחצתה מזמן כל גבול.

אפשר להמשיך לדבר על כל מה שהממשלה לא עשתה ב-4 השנים האחרונות מאז צוק איתן כדי למנוע את המצב הזה, אבל יש להתמקד בפתרונות הרבים שצריך לנסות. לפני כשלוש שנים הצגתי את מתווה 'עזה, ההזדמנות!' וכמו אז, כך היום, המתווה עדיין רלוונטי. יש מהלכים שאפשר להתחיל בלי דחיות נוספות - אבל אי אפשר להמשיך לשלב ידיים ולהמתין לסבב הבא.

 

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©