עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

40 שנה למהפך ההיסטורי של 1977, יש מקום למהפך חדש

40 שנה אחרי מהפך 77, הציבור הישראלי מתחיל להבין שיש מקום למהפך חדש. שינוי שיסיים את שלטון הימין הקיצוני חסר התקווה וחסר החזון. כי לישראל מגיע שלטון קשוב לרחשי לב הציבור העוסק ללא לאות, בנקיון כפיים, באינטרסים ארוכי הטווח של מדינת ישראל.

40 שנה למהפך ההיסטורי של 1977.

הישראלים הצעירים לא יכולים לזכור את זה, אבל ההורים שלהם זוכרים בוודאות את הרגע הזה מפלגת הליכוד בראשותו של בגין ניצחה את בחירות 77 ושלחה את מפלגת מפא"י לאופוזיציה, לראשונה בתולדותיה.

50 שנים רצופות של ניהול עניניי היישוב העברי ולאחר מכן המדינה הצעירה הסתיימו בערב אחד עבור מפלגת העבודה.

ראשי מפא"י ותומכי מפא"י הוכו בתדהמה. אף אחד לא יכל לדמיין מצב שבו מנחם בגין מנצח את המפלגה של בן גוריון ומשה שרת, יצחק רבין ושמעון פרס, ומרכיב ממשלה.

כך זה היה, היום לפני 40 שנה.

היום, כל השנים האלה אחר כך, נדמה שמצב הדברים מתחיל להתהפך שוב. מפלגת הליכוד מושלת בכיפה, כאילו ללא עוררין, אף על פי שהיא לא מאוד פופולרית בציבור הרחב. הדאגה לאינטרסים לאומיים התחלפה בשחיתות נוראה, כמו שראינו בדו"ח מבקר המדינה מאתמול, וכמו שראינו בעסקת הצוללות הבעייתית, במתווה הגז השערורייתי, ועוד ועוד.

ממפלגה של החלשים והמודרים, הליכוד הפכה למפלגה שנבחריה הם המקושרים והחזקים, מפלגה שראשייה שותי השמפניה הורודה ומעשני הסיגרים, המליארדרים וחבריהם במוסדות השלטון. דאגות הציבור הישראלי רחוקות מהם, את האפשרות שהאזור יראה אחרת, בטוח יותר, הם מנסים לקבור בכוח ומביכים אותנו הציבור בהתנהגות מחפירה. השפלת הורים שכולים היא רק קצה הקרחון.

40 שנה אחרי מהפך 77, הציבור הישראלי מתחיל להבין שיש מקום למהפך חדש. שינוי שיסיים את שלטון הימין הקיצוני חסר התקווה וחסר החזון. כי לישראל מגיע שלטון קשוב לרחשי לב הציבור העוסק ללא לאות, בנקיון כפיים, באינטרסים ארוכי הטווח של מדינת ישראל.

אני מאמין במדינת ישראל ובציבור הישראלי. אני יודע, 40 שנה אחרי המהפך ההוא, שקרב ובא היום שבו שלטון הימין יסתיים, במהפך חדש ומסעיר לא פחות מהקודם.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©