עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

המעז מנצח / חדשות הקריות

חדשות הקריות (כתב: גל זייד): בגיל 63, חמש שנים לאחר שהגיע לכנסת, הודיע ח״כ עומר בר-לב, כי החליט להתמודד על ראשות מפלגת “העבודה״, בפריימריס המפלגה שיתקיימו בתחילת יולי.

מתוך הראיון לאתר "חדשות הקריות" (כתב: גל זייד):

איך אתה רואה את מה שקורה היום במפלגת “העבודה"? 

לצערי, מפלגת “העבודה" הפכה למפלגת נישה חברתית, שהביטחון כבר אינו עומד בראש סדר העדיפויות שלה. כאשר אבי, חיים בר-לב, היה חבר כנסת מטעם המפלגה, היו בה לא פחות מ-3 רמטכ"לים לשעבר, יצחק רבין, מוטה גור ואבי עצמו, ואף אחד לא חשב שיש צורך להתנצל על כך, שהמפלגה חרטה על דגלה את התחום הביטחוני. כיום, מרבית הח"כים של “העבודה", מזוהים עם התחום החברתי. אני חש, שהמפלגה יצאה מהמגרש הלאומי, הכולל את נושא הביטחון ומדיניות החוץ, וחשוב לי להחזיר אותה לשם, למקום הזה בו היתה שנים רבות והנהיגה את המדינה. באמצעות התעמולה שהוא עושה, מנסה נתניהו לנכס לימין את התחום הביטחוני, ורבים שכחו, כי מדובר בנושא כלל-לאומי, שאינו שייך לימין או לשמאל. 

מה גורם לך לחשוב, שאתה האדם המתאים לעמוד בראשות “העבודה"? 

בכל תחנות חיי עמדתי בראש הפרימידה ואנשים הלכו אחריי, ואני משוכנע, שכך יהיה גם כעת. יש בי את היכולת לסחוף כמות גדולה מאוד של אנשים. מעבר לכך, אני רואה עצמי בר-סמכא בתחום הביטחוני, כמפקד סיירת מטכ"ל לשעבר וכחבר בוועדת חוץ וביטחון בהווה. בנוסף, יש לי יתרון על מועמדים אחרים במפלגת “העבודה", בכך שאיני מסוכסך עם אף אחד מבכירי המפלגה, ואני היחיד שיכול לאחד בין כולם. 

איך אתה מתייחס לתופעת המחנאות במפלגה, כמו הדיל שנרקם בין איתן כבל ושלי יחימוביץ?? 

מאוד לא אהבתי לראות את זה. המחנאות היא אחת הבעיות הקשות במפלגת “העבודה". אנשים כבר לא מדברים במונחים של “מי ראוי", אלא “מי חבר של מי", וזה עצוב מאוד. 

כיצד אתה מעריך את סיכוייך לזכות בראשות “העבודה"? 

בסקרים השונים, אני המועמד היחיד שנמצא כל העת במגמת עלייה. להערכתי, אעלה לסיבוב השני, בו אתמודד מול אחד מהשניים, אבי גבאי או עמיר פרץ, ואני מאמין שהסיכויים שלי טובים מאוד נגד כל אחד מהם. 

ברמה המדינית, אתה דוגל בחזון “2 מדינות ל-2 עמים"?

לטעמי, השימוש במשפט זה הוא אחת הטעויות ההיסטוריות של מחנה השמאל. החזון עצמו נכון בעיניי, אך השימוש בסיסמא זו, הינו בעייתי. ברגע שאומרים את המשפט הזה, קורים שני דברים. הדבר הראשון הוא, שמשפט זה גורם לאנשים לחשוב, שאנו רוצים לדאוג לפלסטינים, מה שאינו בהכרח נכון, שהרי עלינו קודם כל לדאוג לעצמנו. הדבר השני שקורה הוא, שרוב התושבים אינם מאמינים שחזון זה, של “2 מדינות ל-2 עמים", הינו באמת אפשרי, גם אם הם רוצים בכך, וברגע שאתה אומר דבר שלא נראה אפשרי, זה לא מוסיף לאמינות שלך. אני דוגל בכך, שיש להתחיל כמה שיותר מהר בתהליך ההיפרדות, שהינו תהליך שתלוי רק בנו, ולשם כך לא צריך כלל שיהיה לנו פרטנר. כבר הוכח בעבר, שלפחות 30 אחוז מתושבי ההתנחלויות, מוכנים לעזוב את בתיהם תמורת פיצוי הולם. בסופו של דבר, אני מעריך שיהיה הסדר מדיני כזה או אחר עם הפלסטינים. אלא שככל שחולף הזמן ונתניהו ממשיך רק לדבר ולא לעשות כלום, אנו מתקרבים למדינה דו-לאומית, דבר שיהווה את סיומו של החזון הציוני. אנשים לא מבינים, שאפשר ליזום מהלכים מבלי להפקיר את ביטחון המדינה.

לראיון המלא לחצו כאן >>

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©