עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

חג שבועות שמח!

אני מאחל לכולכם ולכולכן חג שבועות שמח, עם חיבור בריא לאדמה ולטבע. חג שמח

לא תמיד אנחנו זוכרים זאת, אבל רבים מהחגים העבריים הקדומים הם חגים חקלאיים. לא רק ט"ו בשבט, שהוא ראש השנה לאילנות, אלא גם חג הסוכות, שהוא חג האסיף ובו מסיימים לדרוך את היין בגת ומכניסים אותו לבקבוקים. פסח, החג שבו מתחיל קציר השעורה בארץ ישראל, וחג השבועות, כמובן, שבו מתחיל קציר שיבולי החיטה. 

החקלאות היא החיבור הישיר והשורשי ביותר לאדמה. לא פלא שהחלוצים, כשהגיעו לישראל, רצו יותר מכל לטעת באדמת הארץ גידולים שונים. הם ראו בעבודת האדמה את ההתגלמות המושלמת ביותר של שיבת ציון. 

פירוש המילה "עמר" הוא: אגודת שיבולים לאחר הקציר. 

אני מאחל לכולכם ולכולכן חג שבועות שמח, עם חיבור בריא לאדמה ולטבע. חג שמח

בתמונה: השורשים הכי אישיים שלי. אימי, תמר, מניפה שיבולי חיטה בקיבוץ אשדות יעקב, 1945

תמר בר-לב מניפה שיבולי חיטה בקיבוץ אשדות יעקב, 1945

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©