-- הדפסה ---
עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

ההתנגדות של מפלגת העבודה לפירוק של מועצת הדבש

ח"כ עמר בר-לב, יו"ר משותף של השדולה החקלאית, ביקר בנאומו בכנסת את שר החקלאות ופיתוח הכפר על החלטתו להקים ועדת היתרים בתוך משרד החקלאות ופיתוח הכפר אליה יעברו סמכויות הרגולציה בענף, מה שלמעשה יוביל לפירוקה של מועצת הדבש.

24/11/2014

ח"כ עמר בר-לב, יו"ר משותף של השדולה החקלאית, ביקר בנאומו בכנסת את שר החקלאות ופיתוח הכפר על החלטתו להקים ועדת היתרים בתוך משרד החקלאות ופיתוח הכפר אליה יעברו סמכויות הרגולציה בענף, מה שלמעשה יוביל לפירוקה של מועצת הדבש. זאת במסגרת הצעת החוק להסדרת הצבה של כוורות וייצור דבש, התשע"ד-2014.

בר-לב, שלקח על עצמו לתווך בין הדבוראים למשרד החקלאות ופיתוח הכפר, טען שההישג העיקרי בהידברות זו הוא הבנתם של הדבוראים את הבעיות הקיימות בענף ואת הצורך להסדיר את הענף, אך הביע צער על הפתרון שאותו בחר שר החקלאות ופיתוח הכפר.

לדבריו היה מקום לשפר את תפקודה של מועצת הדבש, שהיא חברה פרטית לתועלת הציבור, שבמועצת המנהלים שלה חברים נציגי הממשלה, נציגי הדבוראים, נציגי המשווקים ונציגי התנועות החקלאיות המיישבות, ולמעשה לממשלת ישראל יכולה להיות שליטה מלאה במועצת הדבש ולכן היה ניתן לשפר ולשנות בדרך זו מבלי לסגור את המועצה.

זוהי טעות לסגור מועצה שצברה המון ניסיון וידע. בר-לב קרא לשקול בשנית את ביטול המועצה, להמשיך בהידברות עם הדבוראים ולקבל המלצות נוספות שלהם.בישראל קיימים כחמש מאות דבוראים, אשר רק שישים מתוכם נחשבים ל"גדולים". רק לדבוראים הגדולים יש את היכולת לשנע כוורות ממקום למקום לתקופות מסוימות, דבר המסייע להאבקת צמחים ועצי פרי, תפקיד נוסף של הדבורים מעבר לייצור דבש.

kibuzim2

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.