עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

מיקי רוזנטל מודיע על תמיכה בח"כ בר-לב בפריימריז לראשות מפלגת העבודה

מיקי רוזנטל, שאני גאה לקרוא לו חבר - הוא לוחם במובן המזוקק והמרתק ביותר של המילה, אשר מאבקו העיקש בשחיתות הוא אור לכולנו. מיקי ואני שותפים לעקרונות היסוד כי למדינת ישראל מגיעה מנהיגות הגונה וישרה, מנהיגות אחראית ומאחדת. אני מבטיח לך מיקי, שאעמוד ברף הגבוה שהצבת לי ומבטיח שיחד נחזיר את המפלגה למגרש הלאומי, שם המאבק עוד לפנינו.

מתוך הפוסט של ח"כ מיקי רוזנטל:

עׂמר בר-לב הוא האיש שלי. נקי כפיים וישר דרך, אפשר לסמוך עליו שכשהוא אומר "אחרי" הוא מתכוון לזה. האיש הצנוע הזה קורץ מחומרים של מנהיגות. שקול, קר רוח, אחראי. שוחר שלום שיודע מלחמה. הוא מסוגל ללכד שורות מפלגה מפוררת ולהשיב את התקווה והאמונה למדינה.

עׂמר לא מושלם, אבל הוא בן אדם. אני אוהב אותו. ישראל משוועת לאנשים מסוגו. מנהיגות עם יושרה.

זו עמדתי בתמצית למען חסרי הסבלנות או קצרי הזמן. למי שבכל זאת מתעניין – להלן הסבר מורחב:

השחיתות, ותחושת המיאוס שבצידה, היא בעיני האיום האסטרטגי הגדול ביותר על ישראל. מדינות מוכות ומובסות על-ידי כוחות מבחוץ רק לאחר שנרקבו מבפנים. לרבים יש תחושה שמדינת ישראל חזקה מתמיד ובידיה כלי נשק מתוחכמים ועוצמה אדירה ואילו אויבנו חלשים מאי-פעם. אלא שהשחיתות פשטה עד לראש, והיא מאכלת. המערכה על הבית היא קודם-כל המערכה על ניקיונו.

ראש הממשלה בחקירות, החשדות כבדים, טרם נפלה החלטה האם להעמידו לדין, אבל החותמת כבר הוטבעה על מצחו בשעה שעלה על דוכן הכנסת ואמר שמותר לקבל מתנות מחברים, במאות אלפי שקלים, ויש כאלה שחושבים שהוא צודק. שזה נסלח שבעלי הון מממנים לראש מותרות וסיגרים ומפנקים את משפחתו בטיסות ובמלונות פאר.

בממשלתו יושבים חשודים נוספים, וגם כמה שרים שכבר הורשעו בדין, וכאלה שהיו צריכים להיות מורשעים אבל העדים נעלמו באופן מסתורי. ואנחנו שותקים. התרגלנו לתמונות של נשיאים, ראשי ממשלה, חברי כנסת, ראשי רשויות, רבנים ושאר בכירים הנכנסים ויוצאים בתחנות משטרה, הולכים ובאים בשערי הכלא.

לא כולם מושחתים, זה נכון, אבל יש בקואליציה הזו יותר מדי מושחתים, ואפילו מתי מעט הם סכנה גדולה אם הם אנשים חשובים מאוד. המדינה נרקבת בשל כמה תפוחים גדולים ונגועים בארגז והיא משוועת למנהיגות הגונה וישרה, לא נצלנית ונהנתנית. האם אין כזו בקרבנו? לא יכול להיות שאין.

יוסי שריד ז"ל (שהטור הזה נכתב בהשראתו ועל סמך דברים שרשמתי מפיו בעת שהייתי עיתונאי), אמר: "יושר ואמינות אינם רק מידות נאות להתגדר בהן. אמינות של מנהיגות היא תנאי הכרחי לאמון הציבור, ובלי אמון ייפרע עם, תיפרע מדינה. אין רכיב יותר חיוני ממנו במכלול הזה שמוגדר כביטחון לאומי. אנשים צעירים לא יתגייסו, בוודאי לא ייצאו למלחמה, אם לא יאמינו שהשיקולים שם למעלה הם באמת שיקולים נקיים, לגופו של עניין, הנגזרים מטובת הכלל ומהאינטרס הלאומי העליון; אם לא יאמינו שאלו שיקולים המנוערים כליל מאינטרסים אישיים, אופורטוניסטיים, של מקבלי ההחלטות, המבקשים להיחלץ מצרותיהם שלהם ולשפר עמדות".

אין זה סוד שמהלכים משמעותיים במדיניות הישראלית יוחסו בשנים האחרונות למצבם של פוליטיקאים מסוימים, ולאו דווקא למצבה של המדינה. פרשנויות מפרשנויות שונות ניתנו, כדוגמא, למהלך ההתנתקות של אריאל שרון, כמו גם למהלך המלחמה בלבנון של אהוד אולמרט. מה מתכנן לכם הראש כדי להימלט מאימת הדין? ​

הערך של "אחרי" אינו ערך תיאורטי, שעוסקים בו בקורסי הדרכה ובסדרות חינוך בלבד. הוא מושג אקטואלי ומעשי, הצומח מתוך מציאות החיים שלנו כאן – מציאות חיים וגם מציאות מוות. ערך ה"אחרי" אינו קיים, אלא בפיהם של אנשים הגונים הראויים להנהגה.

הגיע זמנם של הרציניים, השקולים, הצנועים והלא מוכתמים מהזן של עׂמר בר-לב. מנהיג להתגאות בו.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©