-- הדפסה ---
עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg adm[email protected] מפלגת העבודה

הממשלה הפילה הצעת חוק להקמת קרן פנסיה ממלכתית

הממשלה דחתה את הצעת חוק הקמת קרן פנסיה ממלכתית של ח"כ עמר בר-לב וח"כ מיכל בירן. מוקדם יותר, בכנס שעסק בנושא, תמכו כלכלנים בכירים בהקמת קרן הפנסיה והתייחסו לסוגיה. ח"כ בר-לב אמר כי "אין ספק שנושא הפנסיה הוא חשוב ועקרוני.

24/11/2014

הממשלה דחתה את הצעת חוק הקמת קרן פנסיה ממלכתית של ח"כ עמר בר-לב וח"כ מיכל בירן. מוקדם יותר, בכנס שעסק בנושא, תמכו כלכלנים בכירים בהקמת קרן הפנסיה והתייחסו לסוגיה. ח"כ בר-לב אמר כי "אין ספק שנושא הפנסיה הוא חשוב ועקרוני. במידה מסוימת, חולשתו של החוק היא שבכל רגע נתון העיסוק בו הוא לא בהול עד שיהיה מאוחר מדי.

המודעות החברתית שנוצרה בשנים האחרונות מאפשרת לנו לעורר את הציבור גם לנושא הזה וזהו מהלך לטווח הזמן הרחוק".

ח"כ מיכל בירן, אמרה בכנס הבוקר, כי "אנשים לא מכירים באסונות שטרם קרו. משבר הפנסיה נראה רחוק אבל עומד להשפיע על מיליוני אזרחים וליצור מצב שיהיה בלתי אפשרי לחיות איתו. חייבים למנוע את המשבר וזו ספינה גדולה שחייבים להתחיל להזיז אותה וההתחלה היא בתודעה הציבורית".

ח"כ עמר בר-לב, אמר בנוסף, כי "אין ספק שנושא הפנסיה הוא חשוב ועקרוני. במידה מסוימת, חולשתו של החוק היא שבכל רגע נתון העיסוק בו הוא לא בהול עד שיהיה מאוחר מדי. המודעות החברתית שנוצרה בשנים האחרונות מאפשרת לנו לעורר את הציבור גם לנושא הזה וזהו מהלך לטווח הזמן הרחוק".

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג, אמר בכנס כי תחום הפנסיה הוא מפתח מרכזי לחיים ערכיים ושוויוניים יותר. בשיח הציבורי יש המון בורות והשילוב של תוחלת חיים גבוהה וחוסר הטיפול בנושא הוא בעייתי. לכן, חייבים להחיל תכנית ארוכת טווח".

פרופ' שלמה יצחקי, לשעבר הסטטיסטיקן הראשי באוצר הציג מחקר שערך עבור מרכז טאוב ואמר שבניגוד לזיהוי של המדינה שכדי למנוע מאזרחים ותיקים ליפול למעמסה על החברה יש צורך לכפות על האוכלוסייה ביטוח פנסיוני, היא שגתה בהותירה את החוסכים להתמודד לבד עם ניהול החיסכון". יצחקי טוען כי מרבית האוכלוסייה אינה מסוגלת לעקוב אחר המתרחש בשוק ההון ולהבין את רזי ההשקעה הפיננסית, לכן אין להותיר את מלוא האחריות בידיהם. הפתרון, לדעת יצחקי, טמון במעבר לחיסכון פנסיוני ממלכתי שיוביל לשיפור ביעילות הגבייה והפיקוח של כספי הפנסיה, דמי הניהול יוכלו לרדת, ולחוסכים תיוותר קצבה נדיבה יותר. לפי יצחקי, הביטוח הלאומי יכול לבצע את הגבייה ובכך להקטין את הצורך במנגנוני גבייה ואכיפה והוא מוסיף ואומר שאין תחרות בתחום קופות הפנסיה מכיוון שהגודל הוא שקובע את התחרות ולכן הפרטה של קופות הפנסיה היא הפרטה שאיננה מוצדקת".

לכתבה בנושא מדה מאקר לחצו כאן

pensia

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.