עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

סיכום פעילות ח"כ עמר בר-לב בתחום המדיני-ביטחוני

בחודש אוקטובר 2013, בראשיתו של המשא ומתן עם הפלסטינים בתיווכו של שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי, הציג בר-לב את היוזמה המדינית "זה בידיים שלנו!". ביוזמה, מגדיר בר-לב את האינטרס העליון של מדינת ישראל להיות "מדינת דמוקרטית בעלת רוב יהודי מובהק" וטוען, כי הנגזרת של זה, יכולה להיות מדינה פלסטינית, אך זהו לא היעד הישראלי.

בר-לב מציג באופן מהפכני ביוזמה שתי מפות שעל פיו, היו צריכות להיות מונחות על השולחן. המפה הראשונה- מציגה הסכם כולל על בסיס מתווה קלינטון, כשאחד הרעיונות החדשים שהציג בר-לב, הוא החכרת פס צר לאורך בקעת הירדן, בתמורה לפרויקטים כלכליים כמו שדה תעופה או נמל ימי בשטח ישראל. לקריאת היוזמה המלאה לחצו כאן.
לכתבה מהניו יורק טיימס לחצו כאן.

 (בתמונה, במסגרת ביקור בארצות הברית עם חברי קונגרס וראשי מכוני מחקר. ביניהם דניס רוס, אנגלה מרקל וג'וזף קנדי) (בתמונה, במסגרת ביקור בארצות הברית עם חברי קונגרס וראשי מכוני מחקר. ביניהם דניס רוס, אנגלה מרקל וג'וזף קנדי)

כשנה לאחר מכן, בחודש נובמבר 2014, לאחר "צוק איתן", השיק בר-לב את היוזמה "עזה, ההזדמנות!" בכנס בקיבוץ כפר עזה, בו לקחו חלק כ-200 תושבים. היוזמה, מציגה את האינטרסים האזוריים של השחקנים המרכזיים- מצרים, ארצות הברית, אירופה, הרשות הפלסטינית והמדינות הסוניות המתונות שכולם מוכוונים להחלשת חמאס. ביוזמה, טוען בר-לב, כי לאחר "צוק איתן", הקרקע בשלה להגעה לפירוז רצועת עזה, על ידי ניצול הקלפים שעל השולחן. לקריאת היוזמה לחצו כאן.

(בתמונה- ח"כ בר-לב בנאומו בכנס בכפר עזה)(בתמונה- ח"כ בר-לב בנאומו בכנס בכפר עזה)

ח"כ בר-לב, לחם לאורך השנתיים האחרונות כנגד הגדלת תקציב הביטחון ואף חשף התנהלות בלתי תקינה של צה"ל שהציג תמונת מצב שונה של תכנית האימונים לחיילי המילואים בתחילת השנה לעומת סופה. בר-לב, חזר ואמר בהזדמנויות רבות, כי בסופו של יום, צריך להסתכל על התועלת בכל תוספת לביטחון ועל סדרי העדיפויות מול תקציבים אחרים ולשאול האם חשוב יותר להצטייד בעוד פצצה חכמה או בעוד עובדת סוציאלית ליישובי הפריפריה. בהקשר זה, נפגש ח"כ בר-לב עם חברי ועדת לוקר, ואף הציע עקרונות חדשים לבניית תקציב הביטחון.

לראיון נרחב עם ח"כ בר-לב מדה מרקר לחצו כאן.

לעימות בכנס מול ראם עמינח, לשעבר היועכ"ל לרמטכ"ל בוועידת ישראל לעסקים לחצו כאן.

לצפייה בחשיפת פעילותו של בר-לב באולפן שישי, לחצו כאן.

לטור דעה בנושא תקציב הביטחון ל-2015, לחצו כאן.

ח"כ בר-לב השקיע במהלך הכהונה מאות שעות בדיונים פורמליים ולא פורמליים בנושא מה שכונה חוק ה"שוויון בנטל". בר-לב, אמנם תמך בחוק באופן עקרוני, אך הביע הסתייגות מאופן החקיקה. בהקשר זה, בר-לב סבור היה כי עצם תהליך החקיקה פוגע במגמת הגיוס החיובית בקרב חרדים. בהקשר זה, על פי נתוני צה"ל ב-2012 התגייסו 13% יותר חרדים מאשר בשנת 2011 ובשנת 2013 המספר גדל ב-28% ולכן, המסקנה היא שאם הייתה נמשכת המגמה, הייתה מגיעה מגמת הגיוס ליעדים שנקבעו בחוק. בר-לב, פעל בכדי לצמצם את הנזק וההתנגדות שיוצר החוק והצליח לשנות מספר סעיפים שניסוחם הקשה על הקהילה החרדית, אך לא שינה במהותו מהחוק. בר-לב, אף הוביל את ההתנגדות להמשך המסלול המקוצר של בני ישיבות ההסדר ובשלב מאוחר יותר, הגיש הצעת חוק פרטית להאריך את שירות בני ישיבות ההסדר (מהמגזר הדתי-לאומי).

בנוסף, פעל בר-לב להגן על הנשים ולא לאפשר את הארכת משך שירותן, ללא הסדרה כוללת של מחזורי הגיוס לגברים ובכלל זאת, לבני ישיבות ההסדר. בר-לב, טען לאורך הדרך, כי לא יתכן שדווקא נשים, שאין מאחוריהן מפלגה, יהיו אלו שיסבלו מחקיקת החוק בעוד בני ישיבות ההסדר ישרתו 17 חודשים ו43% מהנשים כלל לא ישרתו בצה"ל, חלקן הגדול עקב הצהרת דת. 

לקריאה נוספת בנושא - הנה כתבה נרחבת בנושא מעיתון "הארץ".

nashim-datiot

לצפיה בדברים שאמר הפרשן הפוליטי של "מקור ראשון" זאב קם, על עבודת ח"כ בר-לב בוועדה לחצו כאן.

לכתבה בנושא הצעת החוק להארכת שירות בני ישיבות ההסדר לחצו כאן.

ועדת המשנה למשאבי אנוש והכשרות: ח"כ בר-לב, כיהן בכנסת ה-19 כיו"ר ועדת המשנה למשאבי אנוש והכשרות בתוך ועדת החוץ והביטחון. במסגרת זו, עסק בכל נושאי כוח האדם לרבות פיטורי אנשי הקבע בצה"ל, נתוני הגיוס, הנשר וטיפול באוכלוסיות מוחלשות בדגש על הגדלת שילובם של בני העדה האתיופית בצה"ל, ההדתה בצה"ל ונושאים נוספים. 

לכתבה המפרטת אודות עבודת ח"כ בר-לב בוועדה מתוך מדור "עד 120" בישראל היום, לחצו כאן

israel-hayom-2

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©