עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

ח"כ בר-לב השתתף ביום עיון לזכרו של יגאל אלון

פיתרון המדינה האחת הוא משאלת הלב המשותפת של הימין והרשימה המשותפת.

בבית יגאל אלון, ביום העיון השנתי לזכרו, ציטטתי את דבריו באומרו ״אם אני גורס פשרה טריטוריאלית אין זה משום העדרן של זכויות היסטוריות, אלא למרות זכויות אלה, למען מטרה היסטורית לא פחות חשובה – השלום".״תכנית אלון״ הוגשה לרוה״מ לוי אשכול כחודש לאחר מלחמת ששת הימים, לפני חמישים שנה, ויסודותיה עדיין רלוונטיות לימינו. הנחות היסוד העיקריות עליהן דיבר אלון היו: מצב  האיבה לא מועיל לצדדים, יש לשמור על שלמות גיאו-אסטרטגית של ישראל, מימוש החזון הציוני כמדינה בטוחה יהודית ודמוקרטית עם רוב דמוגרפי יהודי, וכי זכותם של הפלסטינים להגדרה עצמית ללא פגיעה בביטחון ישראל.

לפני חמישים שנה אלון ואחרים כבר הבינו את מה שהיום לא מוכנים לשמוע - מדינה אחת זה הרס הציונות. בפיתרון של מדינה אחת קיימות שתי אפשרויות: 1. לתת לפלסטינים זכויות שוות ולהפוך למדינת כל אזרחיה - חזון הרשימה המשותפת. 2. לא לתת זכויות שוות - חזון אחרית הימים של הימין שיוביל למדינת אפרטהייד.

אז כשטרמאפ אומר שלא משנה מה הפיתרון, שתי מדינות או אחת, העיקר שיהיה הסכם - בעצם גם הוא כבר מוותר עבורנו על החזון הציוני. אלו לא בשורות טובות למדינת ישראל, אבל העובדה שטראמפ אומר שכדי להגיע להסכמות צריכים להעשות ״ויתורים כואבים״ וגם ממליץ לנתניהו להפסיק לבנות בהתנחלויות, הוא בעצם מאותת שהמדיניות האמריקאית כלפי ישראל לא תשתנתה, גם כשהתפאורה נעימה יותר.

על מנת להיות חלק מאומות העולם, מחובתנו לפעול למימוש החזון הציוני - וזה יכול לקרות רק באמצעות היפרדות. 

עדיין כל הקלפים בידיינו - החזון הוא שלנו, הרצון הוא שלנו, הנחישות שלנו - כעת צריך שגם היוזמה והמנהיגות תהינה שלנו.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©