עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

נאום הצעת אי-אמון בממשלה מול מליאה ריקה

הנה השבוע הולכים להישבר כל שיאי השפל. קודם כל חוק ההסדרה. חוק רע מהרבה בחינות. חוק שפוגע באינטרסים המדיניים והביטחוניים שלנו, חוק שמבזה את בית המשפט העליון וברור לכול שלא יעמוד בשום מבחן חוקתי.

מול מליאה ריקה נאם ח"כ עמר בר-לב:

"הנה השבוע הולכים להישבר כל שיאי השפל. קודם כל חוק ההסדרה. חוק רע מהרבה בחינות. חוק שפוגע באינטרסים המדיניים והביטחוניים שלנו, חוק שמבזה את בית המשפט העליון וברור לכול שלא יעמוד בשום מבחן חוקתי. חוק שיגרור את מפקדי צה"ל לבתי המשפט בהאג,ואני אומר לכם, כמי שהיה מפקד בצה"ל ועמד במצבים לא פשוטים, לא היינו מסוגלים לתפקד אילו ידענו שבעת מבחן תפקיר אותנו המדינה פצועים בשטח. וזה מה שאתם עושים לקציני צה"ל.בעוד שבוע, בעוד שנה אחד מהם ייעצר באנגליה, וחודש אחרי זה שני ייעצר בנורבגיה ושנה מאוחר יותר שלישי ייעצר בברליןולבסוף החוק הזה מרמה ומשלה את תושבי עמונה. היו לכם שנתיים למצוא להם פתרון, אבל דחיתם זאת לרגע האחרון, ועכשיו ראש הממשלה מציע להעתיק אותם לשמונה חודשים לאתר חלופי. תתבישו!

ומה קורה בשטח? ילדי מתנחלים מחלקים פליירים לחיילים שלא ישתתפו בפינוי עמונה. במילים אחרות, שיסרבו פקודה! נוער הגבעות נוהר לעמונה ולסביבתה להתכונן בכוח לפינוי ההתנחלות, הבית היהודי מעודד הפחדה של הציבור כולו שצפוי להיות עימות אלים עם המתנחלים. ועוד קריאות של מתנחלים מובילים להתנגד לחיילי צה"ל.ואני לא שמעתי את ראש הממשלה נתניהו, גם לא את יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט קורא לציבור המתנחלים להירגע, להפסיק את פעולתם החתרנית כנגד המדינה ולהישמע להוראתיה. אני גם לא שמעתי את הרבנים המובילים ביהודה ושומרון קוראים להרגעת הרוחות ולהשמע להוראות המדינה.ראו הוזהרתם! אל תגלגלו עיניים ואל תחפשו אשמים אם חס וחלילה תפרוץ אלימות בפינוי עמונה ואנשים יפגעו כי אתם מובילים לכך והאחריות היא עליכם!ומה אתם בקואליציה עושים כדי להביא את החוק הזה לאישור? הופכים הכל לכשר, ושוברים את כל הכללים. זה מתחיל בהקמת ועדה מיוחדת, רק לחוק זה,ולמה?

עוד תרגיל פוליטי מבזה, שכל מטרתו להרחיק ולנטרל את חבר הכנסת בגין החבר בוועדת חוקה.

להשתיק בכוח, קול שפוי, גם אם הוא בודד בקואליציה.לשיכרון הכוח שלכם אין לו שובע. השבוע תביאו בפנינו גם את חוק המואזין. ומה מטרתו של חוק המואזין? הרי ברור שאין בו שום צורך אמיתי. החקיקה הקיימת כבר יודעת לטפל במטרדי רעש.הבעיה היא באכיפה ואת זה יודעים גם יוזמי החוק.ואני אומר, חיינו המשותפים הם אתגר מורכב, לא קל.ואני קובע, שתפקידה של מנהיגות הוא למצוא את המאחד, להוריד את גובה הלהבות, וליצור בסיס משותף, ולקיים את שבועתו הזו של זאב ז'בוטינסקי, "מוכן אני להישבע..... שלעולם לא נפר שיווי-זכויות".אזרחי ישראל, ראויים לעתיד טוב יותר מזה שאליו מובילה הממשלה הזאת.אזרחי ישראל ראויים להנהגה טובה ואחראית יותר,אזרחי ישראל ראויים שזמנים רעים אלו קיצם יבוא ושהרכבת תחזור למסלולה.ואני אופטימי, כי אנחנו לא ניתן למנהיגות הרעה הזאת להמשיך, ואתם תמחקו תעלמו מעל דפי ההיסטוריה כיקיצה אחר חלום רע.בשמה של האופטימיות, בשמה של התקווה, שבוא תבוא, אני קורא לכם חברי הכנסת להצביע אי אמון בממשלה!

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
טראמפ הכיר ביתרונו של הסכם הגרעין על פני ביטולו

מתוך ראיון לתכנית ,זוג או פרט' בערוץ הכנסת, עם דפנה ליאל וברק רביד

שלא נתבלבל, הפיוס הפלסטיני הוא לא בין הפתח והחמאס לבין ישראל.

מתוך ראיון ב-10.10.17 לתכנית שבע אקטואלי בכאן11 על הפיוס בין פתח לחמאס

50 שנה ל"מסדר הלוחמים" ו-70 שנה להקמת המדינה

 אני שמח לשתף אתכם בדברים שנשאתי היום באירוע לפתיחת התערוכה ההיסטורית והמיוחדת 50/70 - מרסל ינקו מאייר את חיים חפר, במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד

צל"ש או טר"ש? הדו"ח על התכנית הרב-שנתית של צה"ל

הדו"ח על התכנית הרב-שנתית של צה"ל (תר"ש גדעון) שהתפרסם היום מדגיש נקודת תורפה קריטית - אין לישראל תפיסת ביטחון לאומי, תפיסת ביטחון האמורה להיות מגובשת ומוצגת על ידי הדרג המדיני.

שנה טובה! ערב ראש השנה תשע"ח

ערב ראש השנה הינו מועד חגיגי - שעת מחשבה והרהור, שעת תכנון וברכה לכל בית ישראל.

"חוק הגיוס מוכיח שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה" / ראיון ב"כאן 11"

חוק הגיוס מוכיח שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה - לא על ידי מפלגת יש עתיד בכנסת הקודמת ולא על ידי החרדים בכנסת הזו.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©