עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הצעת חוק חדשה: חיבור הבדואים לחשמל

חבר הכנסת עמר בר-לב (העבודה) יוזם, יחד עם ח"כים נוספים מהמפלגה, הצעת חוק חדשה הקוראת לחיבור של הכפרים הבדואים שקיבלו הכרה מהמדינה לתשתיות החשמל.החוק מוצע במטרה לפתור את הבעיה הקשה של היעדר חיבור לחשמל של הכפרים הבדואים בנגב שהוכרו על ידי המדינה.

חבר הכנסת עמר בר-לב (העבודה) יוזם, יחד עם ח"כים נוספים מהמפלגה, הצעת חוק חדשה הקוראת לחיבור של הכפרים הבדואים שקיבלו הכרה מהמדינה לתשתיות החשמל.החוק מוצע במטרה לפתור את הבעיה הקשה של היעדר חיבור לחשמל של הכפרים הבדואים בנגב שהוכרו על ידי המדינה. 

רובם (למעט אל פרעה ועבדה) משתייכים למועצות האזוריות נווה מדבר ואל קסום (לשעבר מועצה אזורית אבו-בסמה), ומצויים בשלבים שונים של הליכי תכנון. למרות שיישובים אלו הוכרו זה מכבר (חלקם הגדול על-פי החלטות ממשלה משנת 1999 ומשנת 2000), לא ניתן לחברם לרשת החשמל, וזאת בהתאם לסעיף 157א לחוק התכנון והבנייה, התשכ"ה–1965, אשר אינו מאפשר לחברת החשמל לספק חשמל למבנה ללא היתר בנייה. בחלק מהיישובים שבתוספת הליכי התכנון מתנהלים בעצלתיים וטרם הוכנה להם תכנית מתאר הכוללת הוראות מפורטות, שמכוחן ניתן יהיה להנפיק היתרי בנייה. בחלק מהיישובים שהוכנו לגביהם תכניות כאמור, בשל חסמים אחרים אין כיום אפשרות מעשית להנפיק היתרי בנייה. כך או כך, בהעדר היתרי בנייה, מנועה חברת החשמל מלחבר את המבנים ביישובים אלה לרשת החשמל.

מצב זה יוצר מציאות אבסורדית שבה אין שום יתרון לכפרים בהם המדינה הכירה לפני מספר שנים על פני אלו הלא מוכרים, ותנאי החיים בכפרים אלו לא השתפרו כלל כתוצאה מהכרת המדינה בהם. אלפי תושבי כפרים מוכרים אלו נותרו ללא חיבור לתשתיות חיוניות, וכתוצאה מכך הם סובלים מפגיעה ממושכת באורח החיים בכל התחומים התלויים באספקת החשמל.

הוראת השעה תאפשר חיבור לחשמל ביישובים אלו, ולו חיבור זמני, וזאת עד להשלמת הליכי התכנון של הכפרים, שעשויים להתארך זמן רב. מאחר שהליכי התכנון נמשכים מזה שנים רבות, ולא ניתן לדעת בוודאות מתי יסתיימו, מוצע שהחוק יעמוד בתוקפו, כהוראת שעה, למשך שלוש שנים. הצעת חוק זו הוגשה ומחכה שמזכירות הכנסת תעלה אותה לקריאה טרומית.

beduim

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
50 שנה ל"מסדר הלוחמים" ו-70 שנה להקמת המדינה

 אני שמח לשתף אתכם בדברים שנשאתי היום באירוע לפתיחת התערוכה ההיסטורית והמיוחדת 50/70 - מרסל ינקו מאייר את חיים חפר, במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד

"חוק הגיוס מוכיח שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה" / ראיון ב"כאן 11"

חוק הגיוס מוכיח שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה - לא על ידי מפלגת יש עתיד בכנסת הקודמת ולא על ידי החרדים בכנסת הזו.

בשביל הבנים הדרוזים - רצים יחדיו שכם אל שכם

זכות גדולה נפלה בחלקי להזניק את מרוץ "בשביל הבנים הדרוזים" ולהשתתף בו, מה שהפך גם עבורי למסורת שנתית.

כשהזכות הבסיסית לחיים בכבוד ולקורת גג קורסת תחת ידה של הממשלה

יום הדיור הציבורי בכנסת שחל היום היה בחלקו הגדול אירוע עצוב. אנשים הגיעו לדיונים בכוונה אחת - להשמיע את זעקתם, את כאבם, לצעוק את אכזבתם ללא עטיפות מיותרות, כי להם אין כבר מה להפסיד. מדינת ישראל נטשה אותם, הם נותרו חסרי כל, עם השנים מספרם עולה והם נשארים תלויים על פי תהום, ללא כל חבל הצלה הנראה באופק.

עמר בר-לב כפי שמעולם לא הכרתם

קווי בר-לב: הפרידה הכואבת מאביו ביום הראשון של כיתה א'. השיחה המפחידה עם אהוד ברק לפני הגיוס לסיירת מטכ"ל. והטריאתלונים המתישים שהוא גומא גם בגיל 63. רגע לפני הפריימריז במפלגת העבודה, עמר בר-לב מסביר בראיון אישי איך נדבק בחיידק הפוליטי ולמה אפשר לפנטז על הפלת נתניהו. מאת ד"ר רויטל עמרן, "מעריב"

המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה - מביאים את היום

הם צעירים, הם אכפתיים, הם קוליים, והם גם די משעשעים, למען האמת. חברות וחברי המשמרת הצעירה מעודדים ישראלים וישראליות צעירים להיות מעורבים למען עתיד המדינה. אני בעד. הצטרפו והשפיעו!

על ניסיונות הצנזורה של שרת התרבות מירי רגב

לפעמים צריך לומר את האמת העירומה: נסיונות הצנזורה הבלתי פוסקים של שרת התרבות אינם קשורים כלל לתפקידה. הם קשורים לרצון שלה להיות בכותרות.

חג שבועות שמח!

אני מאחל לכולכם ולכולכן חג שבועות שמח, עם חיבור בריא לאדמה ולטבע. חג שמח

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©