עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הצע''ח מימון מלא של שכר לימוד אקדמאי או מקצועי לחיילים משוחררים

הצע”ח של ח”כ עמר בר-לב לצמצום אי-השוויון בנטל: מימון מלא של שכר לימוד אקדמאי או מקצועי לחיילים משוחררים

הצע”ח של ח”כ עמר בר-לב לצמצום אי-השוויון בנטל: מימון מלא של שכר לימוד אקדמאי או מקצועי לחיילים משוחררים

על רקע חוק הגיוס שיובא  להצבעה במליאת הכנסת, ח”כ עמר בר-לב (המחנה הציוני), חבר ועדת החוץ והביטחון, הניח על שולחן הכנסת הצעת חוק למימון שכר לימוד לתואר ראשון לחיילות וחיילים משוחררים. ההצעה הגיעה על בסיס המלצת הוועדה לבחינת גיוס בני הישיבות מיום 11.6.18.

מתוך דבריי ההסבר של הצעת החוק: "בהסתמך על המלצות הוועדה, מוצע כאן להרחיב את הסיוע לחיילי צה"ל המשתחררים על ידי מימון שכר הלימוד וההכשרה המקצועית לכל חייל משוחרר, בשיעור שכר הלימוד במוסדות מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה (...). מוצע לקבוע כי כל חייל משוחרר ובלבד שהשלים שרות צבאי מלא, או במידה ושוחרר מצה"ל עקב פציעה או מחלה שנגרמה עקב השרות הצבאי, הלומד במוסד להשכלה גבוהה או מוסד להכשרה מקצועית יהא זכאי לתשלום בשיעור מלוא שכר הלימוד במוסד האמור במהלך שלוש שנות לימודיו הראשונות (...). מימון שכר הלימוד יבוא בנוסף לפיקדון הניתן כיום לחיילים משוחררים, ולא יגרע ממנו בכל דרך. (...) הצעת החוק קובעת כי על מנת לאפשר הסתגלות תקציבית למדינה, מתן הסיוע ייכנס לתוקף באופן הדרגתי במשך שלוש שנים".

ח"כ עמר בר-לב: "מטרת הצעת החוק היא להוקיר תודה ולהעצים את חיילות וחיילי צה"ל, הילדים של כולנו, המשרתים בשירות החובה באמצעות מימון לימודי השכלה גבוהה או הכשרה מקצועית, לעודד שירות מלא בצבא ולסייע לחיילים המשוחררים להשתלב כראוי בחברה לאחר השירות. מאחר וסיעות הקואליציה יחד עם יש עתיד לא פועלים באמת לצימצום אי-השוויון בנטל, ומסתפקים בחוקים רופסים וללא שיניים שלמעשה לא מובילים לגיוס חרדים לצה"ל, עלינו לדאוג לאלו התורמים למדינה באמצעות שירותם לצה"ל בהווה ובעתיד."

לקריאת נוסח הצעת החוק - לחצו על הקישור:

בר-לב_הצעח_למימון_שכר_לימוד_לחיילים.pdf

מעריב הצעח

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©