עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

נאום על הצע''ח שימוש במידע ושמירת סודיות רפואית

נאומו של ח"כ בר-לב: לא מתקבל על הדעת שחברות הביטוח יספסרו במידע הפרטי שלנו

לא מתקבל על הדעת שחברות הביטוח יספסרו במידע הפרטי שלנו.

אז נכון שביטוחים זה לא הנושא הכי "מעניין" בעולם, במיוחד כאשר מדברים על האותיות הקטנות המופיעות בהם, אבל זה בהחלט אחד החשובים לחיינו, והנה לכם בשורה קטנה וחיובית - אז המשיכו לקרוא...

היום העלתי הצעת חוק לתיקון השימוש במידע האישי ושמירה על סודיות רפואית בביטוח. כיום, חברות הביטוח מנצלות את עוצמתן הרבה, וחוסר היכולת של האזרח הקטן להתמודד איתן, ומתנות מתן ביטוח בחתימת המבוטח על דרישות דרקוניות, שאין להן דבר וחצי דבר עם נושא הביטוח.

בכך מפרות החברות את זכותו של אדם לפרטיות, תוך שימוש במידע הרפואי האישי של המבוטח, בין אם לצרכי שיווק או לכל צורך אחר הנראה בעיניהן לגיטימי. בנוסף, על-פי רוב, דורשות חברות הביטוח מהמבוטח שישחרר אותן מחובתן לשמור המידע האישי שלו בסודיות. 

** אז הרשו לי להתקומם: פשוט לא מתקבל על הדעת שחברות הביטוח תוכלנה להמשיך לספסר, לסחור ולעשות שימוש לצורכיהן הן במידע הפרטי ביותר של המבוטחים **

הצעת החוק החשובה הזו אומנם טרם אושרה, אבל הפעם הסיבה דווקא חיובית: הממשלה ביקשה לדחות את ההצבעה על הצעת החוק ב-90 יום, וזאת לאחר שהגברת דורית סלינג'ר, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, שזו גם הזדמנות להודות לה לקראת סיום תפקידה על המהפכה שעשתה בתחום, עדכנה אותי כי בכוונתה לפרסם ב-1.7.2018 חוזר ביטוח כנוסח החוק, שיחייב את כל חברות הביטוח (!).

איך אמר ח"כ אמסלם בסוף דבריי: "עמר, שאפו שקראת את האותיות הקטנות" - נראה שבקרוב המהלך הזה יניב פירות, והאותיות כבר לא יהיו קטנות ומכשילות כל-כך. מבטיח לעדכן.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©