עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

נכנס לספר החוקים: שילוב צעירות/ים עם מוגבלות במכינות קד'צ

החוק שהובלתי לשילוב צעירות וצעירים עם מוגבלות במכינות קדם צבאיות, עבר אתמול בקריאה שנייה ושלישית בתמיכה גורפת ונכנס לספר החוקים הישראלי. 

צעד אחד נוסף לקראת חברה שוויונית, מקבלת ואנושית יותר.

באופן מסורתי, רבים מהחוקים אשר מובאים להצבעה בשבוע האחרון של מושב הכנסת הם חוקים נפיצים, תחת מחלוקת, אשר נושאים על כתפם אידיאולוגיות ותפיסות עולם מנוגדות.

אולם החוק שהובלתי לשילוב צעירות וצעירים עם מוגבלות במכינות קדם צבאיות, עבר אתמול בקריאה שנייה ושלישית בתמיכה גורפת ונכנס לספר החוקים הישראלי. בכך תתאפשר הזדמנות שווה לצעירות וצעירים ייחודיים אלו, שרוצים לתרום ולשרת את המדינה. על-פי החוק, מעתה יממנו משרדי החינוך והביטחון מדי שנה 70 תקנים ייחודים עבור צעירות וצעירים עם מוגבלות, ובכך יאפשרו השתלבותם עם בני גילם, המקדישים את השנה שלפני גיוסם לצה"ל לתרומה חברתית, קהילתית ואישית וכמובן - בהכנה לשירות משמעותי בצה"ל.

אז נכון שחוק זה אינו מנסה לשנות את עיקרי מגילת העצמאות, והוא איננו עוסק בתנאי השכר של ראש הממשלה או בגיוס חרדים, וגם כנראה שלא יפתח היום אף מהדורת חדשות, אבל הוא כן יסייע לכל אותם ילדים מופלאים ויהווה הזדמנות לחברה הישראלית לקדם סובלנות וקבלת האחר והשונה - הלכה למעשה.

קראו את הכתבה באתר מועצת המכינות :

https://mechinot.org.il/news/tikun-901

Image may contain: 5 people, shoes and indoor

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©