עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הצע''ח העלאת גיל ההטבות ליתומי צה''ל

בידינו החובה המוסרית, כמדינה המוקירה את חלליה לעשות את המרב כדי לסייע ולהקל על יתומים אלו, גם לאחר גיל 30.

הצעת חוק של ח"כ בר-לב: משפחות חיילים שנספו במערכה (תגמולים ושיקום) (תיקון – הטבות ליתומים), התשע'''ח–  2018

סעיפים 15 עד 15ט לחוק משפחות חיילים שנספו במערכה (תגמולים ושיקום), התש''י–1950, קובעים הטבות שונות למשפחות חיילים שנספו במערכה. החוק קובע תגמולים והטבות לאלמנה, ליתום ולהורים  השכולים של החלל. עם זאת, בניגוד לשאר בני המשפחה, התגמולים וההטבות ליתום נפסקים ברובם בעת הגיעו לגיל 30.

צלקות השכול ממשיכות ללוות את יתומי צה"ל גם לאחר גיל 30. בידינו החובה המוסרית, כמדינה המוקירה את חלליה לעשות את המרב כדי לסייע ולהקל על יתומים אלו, גם לאחר גיל 30. מהלך זה יבוא כהתאמה למציאות המשתנה של אנשים צעירים בימינו, המוגדרים על פי רוב כאנשים שגילם עד 35 שנים.

כמו כן, הסעיפים הנוגעים להגדלת סכומי הסיוע, יביאו לשיפור בתנאי הרווחה של יתומי צה''ל, ויפצו אותם באופן מקיף יותר.

לקריאת נוסח ההצעה - לחצו כאן >> 20_lst_348084.pdf

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©