עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הצע''ח - חופשת הורה בגיוס ילדו

מוצע לאפשר להורה המלווה את ילדו אל לשכת הגיוס לשם התייצבות לשירות חובה, להיעדר מן העבודה למשך חצי יום

הצע''ח של ח"כ עמר בר-לב:

הצעת חוק חופשה שנתית (תיקון – חופשת הורה בגיוס ילדו), התשע"ח–2018

יום הגיוס לצבא הגנה לישראל הוא יום משמעותי מאוד בחיי המתגייס, אך לא פחות בחיי הוריו. ההורים בוחרים על פי רוב ללוות את ילדם או ילדתם אל לשכת הגיוס, ממנה יישלחו לשירותם הצבאי לפי חוק שירות ביטחון, התשמ"ו–1986, המחייב כל אזרח ישראלי המגיע לגיל 18 שנים להתגייס. ביום הגיוס נאלצים ההורים שמלווים את בנם להיעדר מהעבודה על חשבון ימי החופשה הצבורים שלהם.

כיוון שמדובר באירוע חריג ומרגש לכל הורה ומתגייס, הנוגע ברוב החברה הישראלית, מוצע לאפשר להורה המלווה את ילדו אל לשכת הגיוס לשם התייצבות לשירות חובה, להיעדר מן העבודה למשך חצי יום בלא שיום זה יובא במניין ימי החופשה שלו. תשלום למעסיקו של העובד בשל מחצית היום שבו נעדר העובד כאמור ישולם מאוצר המדינה באמצעות המוסד לביטוח לאומי. 

לקריאת נוסח ההצעה - לחצו כאן >> חופשת_הורה_בגיוס_ילדו.pdf

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©