עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

ועדת שרים דחתה את הצע''ח שהגשתי למימון שכר לימוד אקדמאי או מקצועי לחיילים משוחררים

יש שני צדדים לצמצום אי-השוויון בנטל: אם חוק האין-גיוס לא באמת יוביל לגיוס חרדים לצה"ל, אז לפחות שהצעירים והצעירות שכן משרתים בצה"ל, יקבלו בתום השרות מימון לימודים מלא מהמדינה. פשוט.

יש שני צדדים לצמצום אי-השוויון בנטל: אם חוק האין-גיוס לא באמת יוביל לגיוס חרדים לצה"ל, אז לפחות שהצעירים והצעירות שכן משרתים בצה"ל, יקבלו בתום השרות מימון לימודים מלא מהמדינה. פשוט.

רק היום החליטה ועדת שרים לחקיקה לדחות את הצעת החוק שהגשתי למימון מלא של שכר לימוד אקדמאי או מקצועי לחיילות וחיילים משוחררים, הצעה הזהה בדיוק להמלצות משרד הביטחון מלפני מספר חודשים שמטרתה לצמצם את אי-השוויון בנטל, בעוד חוק האין-גיוס הנוכחי רק משמר את אי-השוויון החברתי ואי-השוויון בפני החוק.

הנה בשקט בשקט, כמעט בלי ששמנו לב, כבר סכנת הבחירות מתרחקת, החרדים חוזרים בהם מדרישותיהם ה"לוחמניות", ועוד רגע חוק האין-גיוס יעבור חרישית. למה? כי זה טוב להם! טוב להם לשמר את המצב הקיים, את מכסות הגיוס הנמוכות, טוב להם שרוב הצעירים החרדים ימשיכו להשתמט מצה"ל בחסות החוק, ימשיכו לא להשתלב בשוק העבודה, ובקיצור - טוב להם, למי שיש יותר זכויות, שאין שוויון.

ואת כבשת הרש של אלו שכן משרתים, אותה - שוחטים.

לצפייה בנאומו של ח"כ בר-לב במליאת הכנסת >>

https://www.youtube.com/watch?v=MCzGT8fpwF8&t=132s

הצעה נדחתה

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©