עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הצעת החוק של ח"כ בר-לב - פיקוח פרלמנטרי על עסקאות הרכש של משרד הביטחון / Walla! News

הצעת החוק של ח"כ עמר בר-לב, פיקוח פרלמנטרי על עסקאות הרכש של משרד הביטחון.

הצעת החוק של ח"כ עמר בר-לב, פיקוח פרלמנטרי על עסקאות הרכש של משרד הביטחון. 

עם חשיפת פרשת הצוללות התברר שוב הצורך הדחוף בחוק שיסדיר את הפיקוח הפרלמנטרי על עסקאות הרכש של משרד הביטחון.כיום אין פיקוח של ועדת החוץ והביטחון על עסקאות רכש של מערכת הביטחון המצויות בתהליך הרכש, ובפרט על עסקאות ענק במיליארדי שקלים, אלא רק בערב החתימה עליהן. לעסקאות אלו השפעה רבה על התעצמות צה"ל ועל תקציבו, והן בעלות השלכות משמעותיות לטווח הארוך. מדובר בעסקאות בהיקפים של מאות מליארדי שקלים הנידונות ונסגרות בחדרי חדרים במשרד הביטחון בלבד.

המידע על עסקאות אלו מועבר לוועדה על-פי רצונו הטוב של משרד הביטחון ועם אישור העסקאות בממשלה. בכך נמנע מועדת החוץ והביטחון לממש את תפקידה, הכולל דיון משמעותי, בחינת החלופות, הצורך המבצעי וסדרי העדיפויות וההשפעה על התקציב הרב שנתי. עם חשיפת פרשת הצוללות, התברר שוב הצורך הדחוף בפיקוח הפרלמנטרי של הכנסת על מערכת הביטחון.החוק המוצע יבטיח תהליך קבלת החלטות תקין כמו גם צמצום האפשרות לשחיתויות.

 

לקריאה

https://news.walla.co.il/item/3036501

 

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©