עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

סבסוד קייטנות להורים עובדים בפריפריה

הממשלה דחתה את הצעת החוק של ח"כ עמר בר-לב לסבסוד קייטנות להורים עובדים בפריפריה. מליאת הכנסת דחתה היום (23/05/14) בקריאה טרומית את הצעת חוק סבסוד קייטנות להורים עובדים בפריפריה, התשע''ד-2013 שיזם ח"כ עמר בר-לב.

הממשלה דחתה את הצעת החוק של ח"כ עמר בר-לב לסבסוד קייטנות להורים עובדים בפריפריה.מליאת הכנסת דחתה היום (23/05/14) בקריאה טרומית את הצעת חוק סבסוד קייטנות להורים עובדים בפריפריה, התשע''ד-2013 שיזם ח"כ עמר בר-לב (העבודה) וקבוצת חברי כנסת ברוב של 46 ח"כים שהתנגדו אל מול 29 שתמכו.

על פי הצעת החוק, הורה יחיד העובד במשרה מלאה או בני זוג העובדים במשרה כאמור ומתגוררים באזורי זכאות מסוימים בפריפריה (ישובים בנגב ובגליל הנמנים עם ארבעת האשכולות הנמוכים לפי המדד הכלכלי-חברתי שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה), זכאים לקייטנה לילדיהם ללא תשלום למשך שלושה שבועות בקיץ. עוד מוצע כי משרד החינוך יהיה אחראי לתפעול השוטף של מערך הקייטנות המסובסדות לרבות לתכנים הלימודיים ולהעסקת המדריכים ואנשי הצוות.

הצעת החוק נועדה לספק פתרון להורים עובדים רבים, הגרים בפריפריה ומשתייכים למעמד סוציו-אקונומי נמוך, אשר מתקשים לשלב את עבודתם עם טיפול בילדיהם במהלך חופשת הקיץ הארוכה. מספר ימי החופשה בעבודה אל מול אורכה של חופשת הקיץ, משאירים משאיר את אותם הורים לא פעם בלא פתרונות. מסגרת הקייטנה באה לאפשר הקלה למשפחה בתקופה זו ומציעה מסגרת חברתית ומסגרת לבילוי שעות פנאי עבור הילדים.בנאום שלפני ההצבעה אמר ח"כ בר-לב: "הילדים שלי הם כבר גדולים אבל אני זוכר את ההתמודדות שלי ושל אשתי והניסיונות לתמרן בין הילדים לעבודה. מחצית מאזרחי מדינת ישראל משתכרים פחות מ6000 ₪ לחודש, מה הם יעשו עם הילדים? אין להם יכולת לשלוח את הילדים לקייטנה, שבממוצע נע בין 1500 ל3000 ₪ בחודש. ההוצאה על קייטנה של העשירון העליון היא פי עשר מהעשירון התחתון. מי שמחפש צדק חברתי צריך להצביע בעד ההצעה הזו שמצמצת את הפערים."

כיום, אין בישראל הסדרה מטעם המדינה של סבסוד לקייטנות המתקיימות במהלך חופשת הקיץ. בחלק מן הרשויות המקומיות ישנו סבסוד שכזה, אולם הוא פרי יוזמה מקומית ועל כן שיעורו והקריטריונים לקבלתו אינם זהים בכל הארץ ותלויים במידת המודעות של כל רשות מקומית לסוגיה זו וביכולת הכלכלית שלה להעניק את הסבסוד. העובדה כי אין פיקוח על מחירי הקייטנות הובילה להאמרת המחירים הנגבים, כך שהורים רבים שידם אינם משגת מוצאים עצמם ללא פתרון.

ההצעה נדחתה על אף שהיו חתומים עליה מספר ח"כים מהקואליציה ובהם יו"ר ועדת חינוך בכנסת, עמרם מצנע, יו"ר סיעת 'יש עתיד', עופר שלח ומירי רגב. בתגובה לדחיית הצעת החוק אמר בר-לב שזוהי הוכחה נוספת שהוא מקבל לכך שהממשלה הזו לא שמה את הפריפריה וצמצום הפערים בראש סדר העדיפויות.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©