עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הממשלה הפילה הצעת חוק להקמת קרן פנסיה ממלכתית

הממשלה דחתה את הצעת חוק הקמת קרן פנסיה ממלכתית של ח"כ עמר בר-לב וח"כ מיכל בירן. מוקדם יותר, בכנס שעסק בנושא, תמכו כלכלנים בכירים בהקמת קרן הפנסיה והתייחסו לסוגיה. ח"כ בר-לב אמר כי "אין ספק שנושא הפנסיה הוא חשוב ועקרוני.

הממשלה דחתה את הצעת חוק הקמת קרן פנסיה ממלכתית של ח"כ עמר בר-לב וח"כ מיכל בירן. מוקדם יותר, בכנס שעסק בנושא, תמכו כלכלנים בכירים בהקמת קרן הפנסיה והתייחסו לסוגיה. ח"כ בר-לב אמר כי "אין ספק שנושא הפנסיה הוא חשוב ועקרוני. במידה מסוימת, חולשתו של החוק היא שבכל רגע נתון העיסוק בו הוא לא בהול עד שיהיה מאוחר מדי.

המודעות החברתית שנוצרה בשנים האחרונות מאפשרת לנו לעורר את הציבור גם לנושא הזה וזהו מהלך לטווח הזמן הרחוק".

ח"כ מיכל בירן, אמרה בכנס הבוקר, כי "אנשים לא מכירים באסונות שטרם קרו. משבר הפנסיה נראה רחוק אבל עומד להשפיע על מיליוני אזרחים וליצור מצב שיהיה בלתי אפשרי לחיות איתו. חייבים למנוע את המשבר וזו ספינה גדולה שחייבים להתחיל להזיז אותה וההתחלה היא בתודעה הציבורית".

ח"כ עמר בר-לב, אמר בנוסף, כי "אין ספק שנושא הפנסיה הוא חשוב ועקרוני. במידה מסוימת, חולשתו של החוק היא שבכל רגע נתון העיסוק בו הוא לא בהול עד שיהיה מאוחר מדי. המודעות החברתית שנוצרה בשנים האחרונות מאפשרת לנו לעורר את הציבור גם לנושא הזה וזהו מהלך לטווח הזמן הרחוק".

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג, אמר בכנס כי תחום הפנסיה הוא מפתח מרכזי לחיים ערכיים ושוויוניים יותר. בשיח הציבורי יש המון בורות והשילוב של תוחלת חיים גבוהה וחוסר הטיפול בנושא הוא בעייתי. לכן, חייבים להחיל תכנית ארוכת טווח".

פרופ' שלמה יצחקי, לשעבר הסטטיסטיקן הראשי באוצר הציג מחקר שערך עבור מרכז טאוב ואמר שבניגוד לזיהוי של המדינה שכדי למנוע מאזרחים ותיקים ליפול למעמסה על החברה יש צורך לכפות על האוכלוסייה ביטוח פנסיוני, היא שגתה בהותירה את החוסכים להתמודד לבד עם ניהול החיסכון". יצחקי טוען כי מרבית האוכלוסייה אינה מסוגלת לעקוב אחר המתרחש בשוק ההון ולהבין את רזי ההשקעה הפיננסית, לכן אין להותיר את מלוא האחריות בידיהם. הפתרון, לדעת יצחקי, טמון במעבר לחיסכון פנסיוני ממלכתי שיוביל לשיפור ביעילות הגבייה והפיקוח של כספי הפנסיה, דמי הניהול יוכלו לרדת, ולחוסכים תיוותר קצבה נדיבה יותר. לפי יצחקי, הביטוח הלאומי יכול לבצע את הגבייה ובכך להקטין את הצורך במנגנוני גבייה ואכיפה והוא מוסיף ואומר שאין תחרות בתחום קופות הפנסיה מכיוון שהגודל הוא שקובע את התחרות ולכן הפרטה של קופות הפנסיה היא הפרטה שאיננה מוצדקת".

לכתבה בנושא מדה מאקר לחצו כאן

pensia

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
50 שנה ל"מסדר הלוחמים" ו-70 שנה להקמת המדינה

 אני שמח לשתף אתכם בדברים שנשאתי היום באירוע לפתיחת התערוכה ההיסטורית והמיוחדת 50/70 - מרסל ינקו מאייר את חיים חפר, במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד

בין לבין - בין אדם לחברו ובין אדם למקום / יום כיפור תשע"ח

הימים האחרונים בעוצמתם הכואבת כאילו נכתבו כדי לתת לנו בעיטה בבטן, שנגיע לקצה גבול הקיבולת, כדי להבין שאין מנוס מלפתוח דף חדש כבר בשנה הקרובה.

שנה טובה! ערב ראש השנה תשע"ח

ערב ראש השנה הינו מועד חגיגי - שעת מחשבה והרהור, שעת תכנון וברכה לכל בית ישראל.

"חוק הגיוס מוכיח שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה" / ראיון ב"כאן 11"

חוק הגיוס מוכיח שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה - לא על ידי מפלגת יש עתיד בכנסת הקודמת ולא על ידי החרדים בכנסת הזו.

"למרות ההפחדות מצד נתניהו ואחרים, אזרחי ישראל יכולים להמשיך לישון בשקט" ח"כ בר-לב אצל שי ושרון

צפו בראיון שנערך איתי אצל שי ושרון, ערוץ 2 - על הגבול הצפוני, הגרעין האיראני, חוק הגיוס וביטחון ישראל בכלל

כשהזכות הבסיסית לחיים בכבוד ולקורת גג קורסת תחת ידה של הממשלה

יום הדיור הציבורי בכנסת שחל היום היה בחלקו הגדול אירוע עצוב. אנשים הגיעו לדיונים בכוונה אחת - להשמיע את זעקתם, את כאבם, לצעוק את אכזבתם ללא עטיפות מיותרות, כי להם אין כבר מה להפסיד. מדינת ישראל נטשה אותם, הם נותרו חסרי כל, עם השנים מספרם עולה והם נשארים תלויים על פי תהום, ללא כל חבל הצלה הנראה באופק.

מסה קריטית של שחיתות סביב בנימין נתניהו

בימים האחרונים אנחנו עדים לכך שקבוצה סגורה של מקורבים מובילה את המערכת הציבורית לשיתוק וניוון, פוגעת בכלי התקשורת, בדמוקרטיה ובביטחון הלאומי שלנו. כאשר כל הכוורת המקורבת לרוה”מ נחקרת או חשודה בפרשות שוחד ושחיתות, זו בהחלט אינה תופעה שולית אלא מסה קריטית והרסנית. 

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©