עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

סבסוד קייטנות להורים עובדים בפריפריה

הממשלה דחתה את הצעת החוק של ח"כ עמר בר-לב לסבסוד קייטנות להורים עובדים בפריפריה. מליאת הכנסת דחתה היום (23/05/14) בקריאה טרומית את הצעת חוק סבסוד קייטנות להורים עובדים בפריפריה, התשע''ד-2013 שיזם ח"כ עמר בר-לב.

הממשלה דחתה את הצעת החוק של ח"כ עמר בר-לב לסבסוד קייטנות להורים עובדים בפריפריה.מליאת הכנסת דחתה היום (23/05/14) בקריאה טרומית את הצעת חוק סבסוד קייטנות להורים עובדים בפריפריה, התשע''ד-2013 שיזם ח"כ עמר בר-לב (העבודה) וקבוצת חברי כנסת ברוב של 46 ח"כים שהתנגדו אל מול 29 שתמכו.

על פי הצעת החוק, הורה יחיד העובד במשרה מלאה או בני זוג העובדים במשרה כאמור ומתגוררים באזורי זכאות מסוימים בפריפריה (ישובים בנגב ובגליל הנמנים עם ארבעת האשכולות הנמוכים לפי המדד הכלכלי-חברתי שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה), זכאים לקייטנה לילדיהם ללא תשלום למשך שלושה שבועות בקיץ. עוד מוצע כי משרד החינוך יהיה אחראי לתפעול השוטף של מערך הקייטנות המסובסדות לרבות לתכנים הלימודיים ולהעסקת המדריכים ואנשי הצוות.

הצעת החוק נועדה לספק פתרון להורים עובדים רבים, הגרים בפריפריה ומשתייכים למעמד סוציו-אקונומי נמוך, אשר מתקשים לשלב את עבודתם עם טיפול בילדיהם במהלך חופשת הקיץ הארוכה. מספר ימי החופשה בעבודה אל מול אורכה של חופשת הקיץ, משאירים משאיר את אותם הורים לא פעם בלא פתרונות. מסגרת הקייטנה באה לאפשר הקלה למשפחה בתקופה זו ומציעה מסגרת חברתית ומסגרת לבילוי שעות פנאי עבור הילדים.בנאום שלפני ההצבעה אמר ח"כ בר-לב: "הילדים שלי הם כבר גדולים אבל אני זוכר את ההתמודדות שלי ושל אשתי והניסיונות לתמרן בין הילדים לעבודה. מחצית מאזרחי מדינת ישראל משתכרים פחות מ6000 ₪ לחודש, מה הם יעשו עם הילדים? אין להם יכולת לשלוח את הילדים לקייטנה, שבממוצע נע בין 1500 ל3000 ₪ בחודש. ההוצאה על קייטנה של העשירון העליון היא פי עשר מהעשירון התחתון. מי שמחפש צדק חברתי צריך להצביע בעד ההצעה הזו שמצמצת את הפערים."

כיום, אין בישראל הסדרה מטעם המדינה של סבסוד לקייטנות המתקיימות במהלך חופשת הקיץ. בחלק מן הרשויות המקומיות ישנו סבסוד שכזה, אולם הוא פרי יוזמה מקומית ועל כן שיעורו והקריטריונים לקבלתו אינם זהים בכל הארץ ותלויים במידת המודעות של כל רשות מקומית לסוגיה זו וביכולת הכלכלית שלה להעניק את הסבסוד. העובדה כי אין פיקוח על מחירי הקייטנות הובילה להאמרת המחירים הנגבים, כך שהורים רבים שידם אינם משגת מוצאים עצמם ללא פתרון.

ההצעה נדחתה על אף שהיו חתומים עליה מספר ח"כים מהקואליציה ובהם יו"ר ועדת חינוך בכנסת, עמרם מצנע, יו"ר סיעת 'יש עתיד', עופר שלח ומירי רגב. בתגובה לדחיית הצעת החוק אמר בר-לב שזוהי הוכחה נוספת שהוא מקבל לכך שהממשלה הזו לא שמה את הפריפריה וצמצום הפערים בראש סדר העדיפויות.

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
50 שנה ל"מסדר הלוחמים" ו-70 שנה להקמת המדינה

 אני שמח לשתף אתכם בדברים שנשאתי היום באירוע לפתיחת התערוכה ההיסטורית והמיוחדת 50/70 - מרסל ינקו מאייר את חיים חפר, במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד

צל"ש או טר"ש? הדו"ח על התכנית הרב-שנתית של צה"ל

הדו"ח על התכנית הרב-שנתית של צה"ל (תר"ש גדעון) שהתפרסם היום מדגיש נקודת תורפה קריטית - אין לישראל תפיסת ביטחון לאומי, תפיסת ביטחון האמורה להיות מגובשת ומוצגת על ידי הדרג המדיני.

"חוק הגיוס מוכיח שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה" / ראיון ב"כאן 11"

חוק הגיוס מוכיח שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה - לא על ידי מפלגת יש עתיד בכנסת הקודמת ולא על ידי החרדים בכנסת הזו.

בשביל הבנים הדרוזים - רצים יחדיו שכם אל שכם

זכות גדולה נפלה בחלקי להזניק את מרוץ "בשביל הבנים הדרוזים" ולהשתתף בו, מה שהפך גם עבורי למסורת שנתית.

כשהזכות הבסיסית לחיים בכבוד ולקורת גג קורסת תחת ידה של הממשלה

יום הדיור הציבורי בכנסת שחל היום היה בחלקו הגדול אירוע עצוב. אנשים הגיעו לדיונים בכוונה אחת - להשמיע את זעקתם, את כאבם, לצעוק את אכזבתם ללא עטיפות מיותרות, כי להם אין כבר מה להפסיד. מדינת ישראל נטשה אותם, הם נותרו חסרי כל, עם השנים מספרם עולה והם נשארים תלויים על פי תהום, ללא כל חבל הצלה הנראה באופק.

מסה קריטית של שחיתות סביב בנימין נתניהו

בימים האחרונים אנחנו עדים לכך שקבוצה סגורה של מקורבים מובילה את המערכת הציבורית לשיתוק וניוון, פוגעת בכלי התקשורת, בדמוקרטיה ובביטחון הלאומי שלנו. כאשר כל הכוורת המקורבת לרוה”מ נחקרת או חשודה בפרשות שוחד ושחיתות, זו בהחלט אינה תופעה שולית אלא מסה קריטית והרסנית. 

עמר בר-לב כפי שמעולם לא הכרתם

קווי בר-לב: הפרידה הכואבת מאביו ביום הראשון של כיתה א'. השיחה המפחידה עם אהוד ברק לפני הגיוס לסיירת מטכ"ל. והטריאתלונים המתישים שהוא גומא גם בגיל 63. רגע לפני הפריימריז במפלגת העבודה, עמר בר-לב מסביר בראיון אישי איך נדבק בחיידק הפוליטי ולמה אפשר לפנטז על הפלת נתניהו. מאת ד"ר רויטל עמרן, "מעריב"

המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה - מביאים את היום

הם צעירים, הם אכפתיים, הם קוליים, והם גם די משעשעים, למען האמת. חברות וחברי המשמרת הצעירה מעודדים ישראלים וישראליות צעירים להיות מעורבים למען עתיד המדינה. אני בעד. הצטרפו והשפיעו!

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©