עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

יש עתיד שכחו מה הם כתבו בחוק הגיוס

אין במכסות הנמוכות של גיוס החרדים בכדי לאתגר את החברה הישראלית או את צה"ל

אין במכסות הנמוכות של גיוס החרדים בכדי לאתגר את החברה הישראלית או את צה"ל.

הבוקר, לאחר לילה לבן של הצבעות, החלו הדיונים בועדה המיוחדת לחוק האין-גיוס חרדים, בה אני חבר. המשימה שלקחתי על עצמי בכנסת הקודמת היתה שהחוק של יש עתיד לא יהיה חוק לעומתי. אבל ההתעקשות שלהם על סנקציות פליליות היא זו שחיסלה את החוק, וכעת הם מסרבים להודות שמדובר בחוק אחר לגמרי.

גם הפעם המצב לא פשוט. מערכת הביטחון וצה"ל ברחו מהתמודדות עם הסוגיה, ומציעים בחוק הנוכחי את המכנה המשותף הנמוך ביותר, בקביעת מכסות שאין בהן שום אתגר, לא לצה”ל ולא לחברה הישראלית. 

מדובר בחוק שנוח לצה”ל - ובדיוק כפי שיותר נוח לו שגברים ישרתו בקרבי מאשר נשים, כך גם נוח לו שחילונים או מסורתיים יתגייסו לצה”ל מאשר לגייס חרדים. על אף שמדובר במשימה לאומית, צה”ל והממשלה ברחו ממנה, ובמקום להציב אתגר משמעותי, הם מסתפקים במכסות גיוס נמוכות, שהן הרבה מתחת למינימום הנדרש.

צפו בדבריי אמש במליאת הכנסת, בהם פניתי ליש עתיד להפסיק לבגוד בנושאים בנטל, ואולי לקרוא את החוק שלהם עצמם, כי נראה שכבר שכחו מה היה שם >>

https://www.youtube.com/watch?v=mj0-LRpbqJk

לקריאת נוספת בנושא, בדה מרקר >>

https://www.themarker.com/allnews/.premium-1.6224532

לקריאה נוספת בנושא, בהארץ >>

https://www.haaretz.co.il/news/politics/1.6170773

https://www.haaretz.co.il/news/education/1.6242597

דה מרקר 2

דה מרקר 2

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©