עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

נאום הצעת אי-אמון בממשלה מול מליאה ריקה

הנה השבוע הולכים להישבר כל שיאי השפל. קודם כל חוק ההסדרה. חוק רע מהרבה בחינות. חוק שפוגע באינטרסים המדיניים והביטחוניים שלנו, חוק שמבזה את בית המשפט העליון וברור לכול שלא יעמוד בשום מבחן חוקתי.

מול מליאה ריקה נאם ח"כ עמר בר-לב:

"הנה השבוע הולכים להישבר כל שיאי השפל. קודם כל חוק ההסדרה. חוק רע מהרבה בחינות. חוק שפוגע באינטרסים המדיניים והביטחוניים שלנו, חוק שמבזה את בית המשפט העליון וברור לכול שלא יעמוד בשום מבחן חוקתי. חוק שיגרור את מפקדי צה"ל לבתי המשפט בהאג,ואני אומר לכם, כמי שהיה מפקד בצה"ל ועמד במצבים לא פשוטים, לא היינו מסוגלים לתפקד אילו ידענו שבעת מבחן תפקיר אותנו המדינה פצועים בשטח. וזה מה שאתם עושים לקציני צה"ל.בעוד שבוע, בעוד שנה אחד מהם ייעצר באנגליה, וחודש אחרי זה שני ייעצר בנורבגיה ושנה מאוחר יותר שלישי ייעצר בברליןולבסוף החוק הזה מרמה ומשלה את תושבי עמונה. היו לכם שנתיים למצוא להם פתרון, אבל דחיתם זאת לרגע האחרון, ועכשיו ראש הממשלה מציע להעתיק אותם לשמונה חודשים לאתר חלופי. תתבישו!

ומה קורה בשטח? ילדי מתנחלים מחלקים פליירים לחיילים שלא ישתתפו בפינוי עמונה. במילים אחרות, שיסרבו פקודה! נוער הגבעות נוהר לעמונה ולסביבתה להתכונן בכוח לפינוי ההתנחלות, הבית היהודי מעודד הפחדה של הציבור כולו שצפוי להיות עימות אלים עם המתנחלים. ועוד קריאות של מתנחלים מובילים להתנגד לחיילי צה"ל.ואני לא שמעתי את ראש הממשלה נתניהו, גם לא את יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט קורא לציבור המתנחלים להירגע, להפסיק את פעולתם החתרנית כנגד המדינה ולהישמע להוראתיה. אני גם לא שמעתי את הרבנים המובילים ביהודה ושומרון קוראים להרגעת הרוחות ולהשמע להוראות המדינה.ראו הוזהרתם! אל תגלגלו עיניים ואל תחפשו אשמים אם חס וחלילה תפרוץ אלימות בפינוי עמונה ואנשים יפגעו כי אתם מובילים לכך והאחריות היא עליכם!ומה אתם בקואליציה עושים כדי להביא את החוק הזה לאישור? הופכים הכל לכשר, ושוברים את כל הכללים. זה מתחיל בהקמת ועדה מיוחדת, רק לחוק זה,ולמה?

עוד תרגיל פוליטי מבזה, שכל מטרתו להרחיק ולנטרל את חבר הכנסת בגין החבר בוועדת חוקה.

להשתיק בכוח, קול שפוי, גם אם הוא בודד בקואליציה.לשיכרון הכוח שלכם אין לו שובע. השבוע תביאו בפנינו גם את חוק המואזין. ומה מטרתו של חוק המואזין? הרי ברור שאין בו שום צורך אמיתי. החקיקה הקיימת כבר יודעת לטפל במטרדי רעש.הבעיה היא באכיפה ואת זה יודעים גם יוזמי החוק.ואני אומר, חיינו המשותפים הם אתגר מורכב, לא קל.ואני קובע, שתפקידה של מנהיגות הוא למצוא את המאחד, להוריד את גובה הלהבות, וליצור בסיס משותף, ולקיים את שבועתו הזו של זאב ז'בוטינסקי, "מוכן אני להישבע..... שלעולם לא נפר שיווי-זכויות".אזרחי ישראל, ראויים לעתיד טוב יותר מזה שאליו מובילה הממשלה הזאת.אזרחי ישראל ראויים להנהגה טובה ואחראית יותר,אזרחי ישראל ראויים שזמנים רעים אלו קיצם יבוא ושהרכבת תחזור למסלולה.ואני אופטימי, כי אנחנו לא ניתן למנהיגות הרעה הזאת להמשיך, ואתם תמחקו תעלמו מעל דפי ההיסטוריה כיקיצה אחר חלום רע.בשמה של האופטימיות, בשמה של התקווה, שבוא תבוא, אני קורא לכם חברי הכנסת להצביע אי אמון בממשלה!

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©