עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

תפיסת המוסריות של הציבור הישראלי הדרדרה והקצינה - מתוך דיון מיוחד על קדושת החיים וטוהר הנשק

תפיסת המוסריות של הציבור הישראלי התדרדרה והקצינה בשלושים השנה האחרונות, ועלינו האחריות לעצור את המגמה.

"עלינו לעצור מגמת ההדרדרות המוסרית של הציבור הישראלי" ח"כ בר-לב בדיון על טוהר הנשק והפריצה לקו 300

בדיון על קדושת החיים וטוהר הנשק בצה"ל לאור משפט אזריה, שנערך ביום שלישי 14/3/2017, ציינתי כי בדיוק לפני 33 שנה ויומיים פרצתי בראש הכוח אל אוטובוס קו 300 בו ארבעה מחבלים חטפו בני ערובה ישראלים.

הרגנו שניים מהמחבלים במקום, ואת השניים שנשארו בחיים הוציאו להורג אנשי השב"כ כעבור כמה שעות. 

האירוע התגלגל לכדי פרשה ציבורית גדולה ומחאתית, אשר  בסופה לא נותר ספק שמעשיה של אחת מרשויות הביטחון המרכזיות של מדינת ישראל הוא בלתי מוסרי, שלא תואם את עקרונות המוסר וקדושת החיים.

לעומת זאת, באירוע החייל היורה בחברון, לא מדובר בילד של כולנו, כי אם בלוחם שלא פעל בהתאם לנהלים והוראות הפתיחה באש, לערכי טוהר הנשק וקדושת החיים. אך הציבור הישראלי ברובו הפך פניו, ואת אמות המוסר שהחזיק לפני עשורים בודדים השליך בשל רגשות נקם ושנאה, ולכן ראה במעשה החייל נכון וצודק. 

מדובר בתהליך הקצנה והתדרדרות בתפיסה המוסרית של הציבור הישראלי. אירוע זה אינו מקרי, היות ומדובר בתהליך מכוון והדרגתי המונע על ידי פוליטיקאים ומנהיגים שהשתמשו באירוע המצער ככלי ניגוח פוליטי, ונתנו רוח גבית לשבירת הערכים ההומניים והיהודיים הבסיסיים.

גם כאשר החברה הישראלית חווה משברים, שוב אלו צה"ל ומפקדיו, כשהרמטכ"ל בראשם, ששמרו עלינו מפני עצמנו, ועמדו גם בעת משבר מול הרחשים והמסיתים, תוך דבקות בערכינו היהודיים ההומניים וברוח צה"ל.

 

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©