עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

נשים יוצאות אתיופיה - סיפור הצלחה

ביום רביעי ב- 30/12/2015 נערך כנס מיוחד לציון 30 שנה לעליית יהדות אתיופיה בנושא "נשים יוצאות אתיופיה : סיפור הצלחה." האירוע החגיגי התקיים בכנסת ישראל ביוזמתם של הח"כים עמר בר-לב ומרב מיכאלי.

ביום רביעי ב- 30/12/2015 נערך כנס מיוחד לציון 30 שנה לעליית יהדות אתיופיה בנושא "נשים יוצאות אתיופיה : סיפור הצלחה." האירוע החגיגי התקיים בכנסת ישראל ביוזמתם של הח"כים עמר בר-לב ומרב מיכאלי. 

במהלך הכנס סיפר הח"כ עמר על מספר מפגשים משמעותיים שהיו לו עם בני העדה האתיופית.

המפגש הראשון היה ב –  1984 כאשר היה בשנתו הראשונה כמפקד סיירת מטכ"ל בזמן מבצע משה -  מבצע אווירי במסגרת מבצע אחים, להאצת פינויים של יהודי אתיופיה ממחנות הפליטים בסודן לישראל. "אני מפקד סיירת מטכ"ל (בשנה הראשונה בתפקיד), משתתף באחד ממבצעי העליה.  אחרי טיסה לדרום סודאן עולים על המטוס עשרות עולים שעברו חודשים רבים, באומץ ובנחישות, כדי לממש את החזון הציוני ולעלות למדינת ישראל. כל הדרך חזרה לארץ חשבתי על השעות הספורות של טיסת לילה לדרום סודן לעומת החודשים הארוכים של אלו שעשו את המסע. זהו אחד הרגעים המרגשים בחיי".

המפגש השני התקיים ב-2006 עם תנועת אחרי! שמטרתה היא לטפח מנהיגות צעירה ולפתח מעורבות חברתית בקרב בני נוער בפריפריה הגאוגרפית והחברתית בישראל, ולקדם שוויון הזדמנויות לכל נער ונערה. "החלטתי שהתנועה חייבת ליצור קשר עם בני העדה ולשלבם בצה"ל. המודל שלנו היה להתחיל בקבוצות ייחודיות ובתם שנה אחת של פעילות הקבוצות משתלבות בקבוצות הרחבות".

20151230 104928 copy

המפגש השלישי היה ב-2009.  כאשר אזרח ישראלי ממוצע אתיופי נחסם בכניסה למועדון בשל מוצעו "שמעתי כי מוטי ווג'ה, לוחם מילואים בסיירת מטכ"ל, נחסם "בסלקציה" במועדון בת"א. סלקציה במדינת היהודים – לאן הגענו? באותו יום ערכנו הפגנה ספונטנית בה פגשתי כמעט לראשונה את חברת הכנסת הטריה אז, שלי יחימוביץ', שלימים יחד עם ח"כ שלמה מולה חוקקו את החוק נגד תופעת "הסלקציה" במועדונים. לא יתכן שעם שעבר סלקציה בעברו יעשה סלקציה בקרבו".

בפעם הרביעית כיהן כיו"ר ועדת המשנה של כ"א בועדת חוץ וביטחון, בכנסת הקודמת. במהלך הדיונים בדק לעומק את חשיבות שילוב בני העדה האתיופית בצה"ל. "לאור הכרותי עם המערכת, החלטתי לטפל ולעקוב אחר המאמצים לשלב את בני העדה האתיופית בצה"ל ולדון על כך בוועדה".

הפעם החמישית הייתה בחודש מאי האחרון, כאשר פורסם הסרטון של השוטרים מכים חייל יוצא אתיופיה. "צפיתי בסרטון ומיד הגשתי בקשה לדיון בכנסת, עוד לפני שזרנוקי המים שטפו את כיכר רבין. בישראל 2015 אין מקום לגזענות, ובטח לא בגוף האחראי על אכיפה ושמירת החוק. אין גם מקום ללקיחת החוק לידיים, אך במקרה זה השוטרים המכים הם רק ה "ש.ג". החברה מודבקת בנגע האפליה והגזענות, וממשלות ישראל וראשי הממשלה הם האחראיים על שינוי המצב הזה". עוד הוסיף הח"כ כי "זרנוקי המים לא יכבו את השריפה, כי העדה האתיופית הגיעה כבר לנקודת הרתיחה. היה אפשר וצריך למנוע את זה קודם. ראיתי שאלפים יצאו לרחובות והיה ברור לי שיש כאן פצצה מתקתקת של חוסר שוויון, שעל מנת לנטרלה נצטרך אחת ולתמיד לפעול כחברה וכמדינה למען הנושא."

20151230 104742 copy

את דבריו בכנס הוא סיים במשפט הבא:

" סיפורי הצלחה של נשים יוצאות אתיופיה ומעוררי השראה, אני מאמין כי אותן נשים יכולות, צריכות וראויות להיות דוגמא ומופת לשאר החברה הישראלית - איך אדם שלוקח אחראיות לגורלו יכול לממש את הפוטנציאל הגלום בו".

20151230 114026 copy

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
50 שנה ל"מסדר הלוחמים" ו-70 שנה להקמת המדינה

 אני שמח לשתף אתכם בדברים שנשאתי היום באירוע לפתיחת התערוכה ההיסטורית והמיוחדת 50/70 - מרסל ינקו מאייר את חיים חפר, במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד

"חוק הגיוס מוכיח שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה" / ראיון ב"כאן 11"

חוק הגיוס מוכיח שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה - לא על ידי מפלגת יש עתיד בכנסת הקודמת ולא על ידי החרדים בכנסת הזו.

בשביל הבנים הדרוזים - רצים יחדיו שכם אל שכם

זכות גדולה נפלה בחלקי להזניק את מרוץ "בשביל הבנים הדרוזים" ולהשתתף בו, מה שהפך גם עבורי למסורת שנתית.

כשהזכות הבסיסית לחיים בכבוד ולקורת גג קורסת תחת ידה של הממשלה

יום הדיור הציבורי בכנסת שחל היום היה בחלקו הגדול אירוע עצוב. אנשים הגיעו לדיונים בכוונה אחת - להשמיע את זעקתם, את כאבם, לצעוק את אכזבתם ללא עטיפות מיותרות, כי להם אין כבר מה להפסיד. מדינת ישראל נטשה אותם, הם נותרו חסרי כל, עם השנים מספרם עולה והם נשארים תלויים על פי תהום, ללא כל חבל הצלה הנראה באופק.

עמר בר-לב כפי שמעולם לא הכרתם

קווי בר-לב: הפרידה הכואבת מאביו ביום הראשון של כיתה א'. השיחה המפחידה עם אהוד ברק לפני הגיוס לסיירת מטכ"ל. והטריאתלונים המתישים שהוא גומא גם בגיל 63. רגע לפני הפריימריז במפלגת העבודה, עמר בר-לב מסביר בראיון אישי איך נדבק בחיידק הפוליטי ולמה אפשר לפנטז על הפלת נתניהו. מאת ד"ר רויטל עמרן, "מעריב"

המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה - מביאים את היום

הם צעירים, הם אכפתיים, הם קוליים, והם גם די משעשעים, למען האמת. חברות וחברי המשמרת הצעירה מעודדים ישראלים וישראליות צעירים להיות מעורבים למען עתיד המדינה. אני בעד. הצטרפו והשפיעו!

על ניסיונות הצנזורה של שרת התרבות מירי רגב

לפעמים צריך לומר את האמת העירומה: נסיונות הצנזורה הבלתי פוסקים של שרת התרבות אינם קשורים כלל לתפקידה. הם קשורים לרצון שלה להיות בכותרות.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©