עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

בנימה אישית: על מירוץ ודו קיום

אני חוזר עכשיו מטירה, מהחנות של הדייג המקומי, כשבאמתחתי דג לוקוס טרי שיעלה על המנגל הערב לארוחת השבת. 

קפצתי לטירה אחרי שמוקדם יותר הבוקר השתתפתי יחד עם הבן שלי, שחר, במרוץ כוכב יאיר. כשסיימנו ראינו קבוצת ילדות צעירות עם מאמנת מקצועית ולידן מספר אימהות שעל-פי לבושן ברור שהן ערביות (כאן איתי בתמונה). התברר שזו קבוצת ריצה של ילדות מטירה שהשתתפו במרוץ כוכב יאיר.

פחות או יותר בזמן שאני כותב שורות אלו אמורה להיות הפגנה, כאן בכוכב יאיר, עליה שמעתי שלשום בכנסת מח"כ דב חנין בטענה כי המועצה המקומית לא מאפשרת לתושבים ערבים מהאזור (טירה/טייבה) להיקלט כחברים בבריכת השחייה המקומית.

טענה זו הגיעה גם לבית המשפט, והשופט קבע: זכותה של מועצה מקומית לתת עדיפות הן במספר המנויים והן במחיר המנוי לתושבים המתגוררים בתחום אותה מועצה. כמו כן קבע השופט באופן ספציפי לגבי כוכב יאיר, שלפחות 10% ממספר המנויים שימכרו לבריכת השחייה בכוכב יאיר יהיו עבור תושבים המתגוררים מחוץ לתחום המועצה וזאת ללא כל הגבלה על אזור מגוריהם. במילים אחרות, על פי פסיקת השופט, תושבים מצור יצחק כמו גם תושבי טירה, אלפי מנשה וטייבה ללא הבדל יכולים לרכוש מנויים בבריכת השחייה של כוכב יאיר. ובנוסף, כל חוגי הספורט במתנ"ס בכוכב יאיר פתוחים לכל ילד/ה ולכל מבוגר/ת ללא התנייה במקום מגוריהם.

כן, זה נכון שהיו כתבות בתקשורת בנושא, שכללו ציטוטים מכמה מתושבי המקום שאמרו כי אינם מעוניינים לשחות באותה בריכת שחיה עם ערבים. למי מאתנו שכבר שכח, לפני שנה ויותר היה גם ח"כ מהבית היהודי שאמר שאינו מעוניין שבחדר הלידה תשכבנה לצד אשתו יולדות ערביות. 

אבל כאן בכוכב יאיר-צור יגאל, ישנם גם אחרים, והרבה - ששותים קפה זה לצד זה, ישראלים יהודים וישראלים מוסלמים בסניף ארומה המקומי, אוכלים יחד במקדונלדס המקומי ורבים שעורכים קניות (כמוני) בטירה ועושים טסט לרכב בטייבה כמו גם ערבים תושבי האזור שעורכים קניות בסופר המקומי בצור יגאל ושולחים דברי דואר מסניף הדואר בכוכב יאיר. 

בערב כשאסע להביא את אמא לארוחת שישי אצלנו בבית, בוודאי אראה את אותם נשים וגברים, שכנינו מטירה וטייבה, הצועדים לשם הספורט כמעט כמדי ערב בשבילי כוכב יאיר.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©