-- הדפסה ---
עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

בואו נדבר רגע על אונר"א

01/03/2018

בואו נדבר רגע על אונר"א. בשורה התחתונה: אונר"א הוא ארגון רע. למה (בגדול)? מכיוון שהוא מנציח את הפליטות, שעוברת לדידם בירושה כבר לדור השלישי.

איך זה מתאפשר? ראשית, הארגון מקבל מימון מהאו"ם כנגזרת ממספר הפליטים, ולכן יש לו אינטרס למספר רב של פליטים.

שנית, גם לרשות הפלסטינית יש אינטרס במספר רב של פליטים, עבור היום בו יהיה הסכם שלום, וכך בתמורה לויתור על זכות השיבה הם ידרשו פיצויים עבור כל פליט.

אבל, מצד שני - ברור שסגירה חדה של המענקים לארגון תגרום לאסון הומניטרי, כזה שאנחנו לא מעוניינים לצפות בו בקרבנו.

אז מה כן אפשר לעשות? יש להעביר בהדרגה את הטיפול בפליטים הפלסטינים מאונר"א לסוכנות האו"ם לפליטים (UNHCR), ארגון שמטפל בכל הפליטים, למעט הפלסטינים, על פיו מעמד הפליט אינו מועבר בירושה.

לכן, דווקא אנחנו, מי שמאמין בחזון הציוני, במדינת הלאום של העם היהודי, דמוקרטית ובטוחה, כזה שיוכל להתקיים רק בתהליך היפרדות מהפלסטינים שבסופו פיתרון שתי המדינות - לא יכול לאפשר לארגון כזה להמשיך להתקיים.

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.