עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

על ממשלת ישראל להוביל מהלך ארוך טווח ברצועה שיעדו פירוז תמורת פיתוח

כל בכירי מערכת הביטחון תמימי דעים שעזה נמצאת על סף פיצוץ של משבר הומניטרי, כזה שאי אפשר עוד להתעלם מקיימו. קראו את דבריי מתוך שבתרבות ברמת-גן בהנחיית אבי בטלהיים 3.2.18

מאז מבצע צוק איתן חזרתי ואמרתי כי המשבר ההומניטרי ברצועת עזה יתפוצץ לנו בפרצוף. בעקבות זאת פרסמתי אי שם ב-2014 מתווה בשם "עזה, ההזדמנות!" על-פיו ישראל תקדם תהליך שיתן תעסוקה ותקווה לפלסטינים ברצועה – שסוף סוף יהיה להם גם מה להפסיד מפעילות אלימה נגדנו. 

בשבועות האחרונים כל בכירי מערכת הביטחון תמימי דעים שעזה נמצאת על סף פיצוץ של משבר הומניטרי, כזה שאי אפשר עוד להתעלם מקיימו.

כך גם שבתי ואמרתי הבוקר בשבתרבות ברמת-גן, בהנחיית אבי בטלהיים. יש לאפשר לאזרחי הרצועה פרנסה ותקווה, וזאת כדי לנסות למנוע את האסון הממשמש ובא, זה שהעולם כולו יראה בנו כאחראים לו. 

המציאות משתנה כל עת ועלינו להיות ערים לכך ולפעול בהתאם. מנהיג חמאס כיום, יחיא סינוואר הוא רב מרצחים וטרוריסט אכזרי, אבל גם פרגמטיסט. מאז שנכנס לתפקידו לפני כשנה, הוא מבין את הסכנה במצוקה הפלסטינית, ולכן שינה את אמנת חמאס כך שתהיה פחות דתית ויותר לאומנית, והיה מוכן להוריד את הראש בפני אבו-מאזן ולחתום על הסכם פיוס עם הרשות הפלסטינית. זאת בניגוד לקודמו בתפקיד, עיסמאיל הנייה, שהוסף בצדק רב השבוע לרשימת הטרור הבינלאומית של ארה"ב.

אבל ממשלת ישראל, במקום להקשיב להמלצות, אם לא שלי, אז לפחות של הדרג הביטחוני - ולהוביל מהלך ארוך טווח ברצועה שיעדו פירוז תמורת פיתוח, עסוקה בהתנגדויות ומסמוס הזדמנויות, ופשוט קוברת את ראשה עמוק בבוץ.

Image may contain: 2 people, text

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©