-- הדפסה ---
עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

על הפצצת הכור הגרעיני בסוריה

סיפור שהיה כך היה: הפצצת הכור הגרעיני בסוריה מצביע על יכולות ביטחוניות רב-מערכתיות של מדינת ישראל, ועל חשיבותה של הנהגה אמיצה, אחראית ויוזמת.

29/03/2018

סיפור שהיה כך היה: הפצצת הכור הגרעיני בסוריה מצביע על יכולות ביטחוניות רב-מערכתיות של מדינת ישראל, ועל חשיבותה של הנהגה אמיצה, אחראית ויוזמת.

בין ליקוט פרטי הפרטים של אחד המבצעים החשאים והמשמעותיים של ישראל בזמננו, אי אפשר שלא להתפעם נוכח יכולות מערכת הביטחון, על השילוב בין תכנון מודיעיני ואסטרטגי מפורט, לבין ביצוע מרשים של טייסי חיל האוויר, לוחמי יחידות עילית ומפקדי צה”ל בכלל, וכל זאת בהובלת קבינט מדיני חדור מטרה וחזון. 

כך נפרסת לפנינו תמונתו של מבצע “מחוץ לקופסא” ההרואי, מבצע צבאי ומדיני של גאווה לאומית. 

לגבי המאבק על הקרדיט "מי היה בעד ומי הקשה קושיות...", זה מזכיר לי מאבק דומה על למי הגיע הקרדיט על מבצע אנטבה? וכמו שם, כך גם כאן, אני הרבה יותר רגוע כאשר יש מנהיגות שאינה מיקשה מתלהבת (או לפעמים מתלהמת) אחת, שיש בתוכה שדוחפים ויש בתוכה המקשים קושיות, ובשני המקרים ההיסטוריים הללו - התוצאה הייתה מצויינת.

אז אם להוציא מן המשוואה את העיסוק בקרבות המאסף על קרדיטים אישיים ותזמוני הפרסום, המציאות המשתנה טופחת על פנינו - מה שיכלו ראשי ממשלה בעלי תעוזה ויוזמה להוביל, מרבין, דרך ברק, שרון ואולמרט - מדיניות לאומית וביטחונית אחראית ויוזמת, זה משהו שאנו יכולים רק להמשיך ולחלום עליו בתקופת נתניהו, שתרשם בדפי ההיסטוריה על נאומיו המפוארים ואפס המעשים.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.