עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

חוסר מנהיגותו של נתניהו נחשף בקיצוניות ובמהירות זיגזגו

על המבוכה מזגזוגו של נתניהו סביב ההסכם שגובש עם נציבות האו”ם לפליטים המביא לפיתרון כפול

יש התנהלות זיגזג.

מבוכה רבה ותוצאה שגויה. למרות התנגדותי לנתניהו, הוא גם ראש הממשלה שלי, וכאשר מקבל החלטה ובקושי מספיק לסיים את מסיבת העיתונאים בה מכריז עליה בגאווה, וכבר נבהל מהביקורת ומתהפך לגמרי – אותי זה מביך. 

חוסר מנהיגותו של נתניהו נחשף בקיצוניות ובמהירות זיגזגו. 

אי יכולתו לעמוד מאחורי החלטה ראויה אחת שקיבל ולבצעה - ליישם את ההסכם שגובש עם נציבות האו”ם לפליטים המביא לפיתרון כפול, הן לתושבי דרום ת”א והן למבקשי המקלט, וזאת בשל כניעה לרעשי רקע מחבריו לקואליציה, שיבבו כאחרוני הטוקבקיסטים באמרות פופוליסטיות, המתעלמות לגמרי מהמציאות המורכבת.

בעקבות נפילת כל החומות המאולתרות עליהן בנה נתניהו בשנים האחרונות, מכליאה, דרך גירוש בכפייה ועד הימור על מדינות שלישיות, התנפצו כל האפשרויות הגרועות בפניו. שוב בחר בכברת דרך ארוכה ומסוכנת, אם לא לומר מתעללת, במקום למצוא את הפתרון החוקי והמוסרי, כפי שהונח אמש למספר שעות, כפי שהיה קיים והובילו ארגוני החברה האזרחית והמחנה הציוני בשנים האחרונות.

ההתנהלות ביממה האחרונה וההחלטות להשהות ואז לבטל את ההסכם - הוכיחו שוב שתושבי דרום תל אביב ושיקומה לא בראש מעייניו של ראש הממשלה. הוא מביט אל כיכר העיר היחידה בעיניו - הרשתות החברתיות, והן שקובעות את גורל כולנו, גם על חשבון ויתור על ערכי היהדות וההומניות, ויתור על החוק והמוסר. 

אז הוא זיגזג, טעה וויתר, אבל אנחנו לא נשכח “וַאֲהַבְתֶּ֖ם אֶת־הַגֵּ֑ר כִּֽי־גֵרִ֥ים הֱיִיתֶ֖ם בְּאֶ֥רֶץ מִצְרָֽיִם”, והמאבק ימשך עד לגיבוש המענה הראוי.

Image may contain: 1 person, suit

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©